Ваше робочий стіл впливає на продуктивність праці

Консультантка з екологічної психології і директорка британської компанії Space Works Consulting Лайлі Бернгаймер розробила п'ять типів особистості в залежності від стану робочого столу людини, повідомляє ВВС-Україна.

В своєму дослідженні Бернгаймер спиралася на наукові праці Ґослінга та інших психологів, які вивчають вплив середовища на психику людини.

Вона поєднала результати емпіричних досліджень і п'ять основних параметрів особистості, прийнятих в сучасній психології: екстраверсію, приємність, сумлінність, нейротизм і відкритість досвіду.

Чи сприяє безлад народженню творчих ідей, чи навпаки – заважає сконцентруватися на роботі? Дослідники не мають єдиної думки з приводу цього.

Втім, свідомо чи ні, ми постійно повідомляємо світу про себе через особисту презентацію, каже Сем Ґослінг, професор психології з Університету штату Техас в Остіні, який написав книгу "Розслідування: Що ваші речі розповідають про вас".

-Те, як ми організуємо простір навколо себе, зокрема, на робочому столі, є настільки показовим, тому що це – результат нашої поведінки протягом довгого часу, – пояснює професор Ґослінг.

Отже, подивіться уважно на свій робочий стіл, зараз ви дізнаєтеся дещо про себе.

Творець хаосу 161115101816_office_640x360_oliviahowitt_nocredit  

Робочий стіл творця хаосу – це суцільний безлад з купою барвистих дрібничок і штучок для особистого користування. За таким столом, зазвичай, працює екстраверт, щирий у спілкуванні з колегами.

"Він гарно почуватиметься в найгучнішій і найактивнішій частині офісу".

Одним з недоліків може бути те, що творець хаосу завжди дуже зайнятий для прибирання на своєму столі.

Втім, такий творчий безлад створює більш невимушену атмосферу в офісі, ніж порожній стіл мінімаліста або ідеально рівні стоси паперу на столі педанта.

Мінімаліст 161115101705_office_640x360_oliviahowitt_nocredit  

Користуєтеся наліпками зі списками справ і обожнюєте робити все за планом? Напевно, ви – мінімаліст.

Але, якщо на вашому робочому місці – ідеальний порядок, це ще не означає, що ви інтроверт, вважає професор Бернгаймер.

Навпаки, мінімалісти, зазвичай, виявляють такі риси, як сумлінність, дисципліна і акуратність. Вони – працьовиті, цілеспрямовані і надійні. Для ефективної роботи їм потрібна організація процесу і гарне планування.

Втім, майте на увазі, якщо на вашому столі не має жодної особистої речі, це може справляти враження, ніби ви не плануєте надовго тут залишатися.

Загарбник

161115101619_office_640x360_oliviahowitt_nocredit

Він одразу позначає свою територію.

"Особистості з лідерськими рисами, як правило, затято боронять свій особистий простір", – відзначає дослідниця. Але з часом їхні речі можуть непомітно розповзатися і захоплювати простір інших людей: пальто, яке випадково опинилося на спинці вільного крісла, або папери, які потроху зсовуються на стіл сусіда.

Загарбники люблять сидіти в центрі кімнати і можуть доволі агресивно відстоювати свій фізичний простір. Добре, якщо у вашому офісі є перегородки між столами, які захистять від експансіоністських посягань сусіда.

Але в офісі зі спільним робочим простором або організованому за принципом "хотдеск" (коли працівники не мають постійного робочого місця), загарбники можуть дуже наполегливо боронити свою територію та навіть претендувати на частину вашої.

Індивідуаліст 161115101511_office_640x360_oliviahowitt_nocredit  

На вашому столі персоналізовані колекції книг та журналів?

Твори мистецтва, фотографії з подорожей або сувеніри? Схоже, цей стіл належить індивідуалісту.

"Стильно та оригінально оформлений робочий простір свідчить про "відкритість" його власника, а також про його творчий потенціал, інтелект і бажання вчитись новому", - вважає Бернгаймер.

Індивідуалісти – допитливі, товариські і творчі, додає дослідниця. Вони, зазвичай, задоволені своєю роботою і не мають проблем із психічним та фізичним здоров'ям. Це – справжня знахідка як для роботодавця, так і для колег.

Спостерігач 161115101402_office_640x360_oliviahowitt_nocredit  

Ненавидите сидіти спиною до дверей? Почуваєтеся незручно, якщо ваш стіл стоїть в епіцентрі офісних подій? Для цього є причини.

"Бажання обирати собі місце з гарним оглядом місцевості, звідки ми можемо миттєво визначити потенційну загрозу, розвинулося в нас з еволюцією", – пояснює Бернгаймер.

Спостерігачі потребують особистого простору. Багато зовнішніх стимулів або взаємодії з іншими відволікають їх та знижують працездатність. Вони воліють сидіти біля стіни в офісі, а в ідеалі – взагалі наодинці. Іноді вони можуть бурчати.

Але не судіть їх надто суворо. Хоча спостерігачі, як правило, – інтроверти, це також дуже творчі і працьовиті працівники, підкреслює Бернгаймер.

Дайте їм спокій, а також у жодному разі не підкрадайтеся до них ззаду, коли вони працюють.

   

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​У зоні відчуження ЧАЕС затримано три групи сталкерів

Стосовно затриманих правоохоронці склали адміністративні протоколи....

Це може бути цікавим

У Києві активісти вийшли на акцію проти торгівлі людьми

Акція присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Сомали произошел теракт: погибло более 300 людей

Об этом сообщает Reuters....