«Київпастранс» економить на зарплатах та зимових шинах - активісти

Керівництво КП «Київпастранс» створює нестерпні умови праці членам Вільної профспілки залізничників України, повідомляють активісти ГО «Соціальний рух».

Як пояснили представники ВПЗУ у Куренівському тролейбусному депо та Подільському трамвайному депо були зобов’язані працювати вночі, у тому числі жінки, що мають протипоказання за станом здоров’я. Окрім цього, їх було переведено на 6-денний робочий тиждень замість 5-денного для того, щоб в них був на один вільний день менше.

- Адміністрація не приховує, що піде назустріч лише після виходу з незалежної профспілки, — повідомляють активісти. При цьому письмові запити профспілки ігноруються: остання відмова надати інформацію мотивувалась тим, що профспілка не надала «копії усіх документів, які подає новостворена профспілка легалізовуючому органу», хоча профспілка вже пройшла легалізацію і має надати роботодавцю лише Свідоцтво про реєстрацію.

Ще один засіб тиску — виселення з кімнати відпочинку. Один із працівників Куренівського ТРЕД був повідомлений про те, що буде виселений, тому що має київську «прописку» (він проживає у с.Биківня, звідки потрібно добиратись близько двох годин на роботу).

Як пояснює юрист, активіст «Соціального руху» Віталій Дудін, поведінка адміністрації є типовою дискримінацією за ознакою профспілкового членства.

- Це несумісно з актами Міжнародної організації праці та порушує статтю 2-1 КЗпП, яка забороняє дискримінацію на підставі членства у професійній спілці або через надання підтримки іншим працівникам у захисті їх прав. Подібна ситуація розглядалась Євросудом: мова про справу «Данілєнков та інші проти Росії» (2009). Було сказано, що власник застосовує обмеження вибірково і в такий спосіб схиляє працівників вийти з профспілки, - каже він.

Також водії скаржаться на урізання коштів. Так, було ліквідовано т.зв. «директорський фонд», із якого виділялась матеріальна допомога співробітникам. Окрім цього, начальство змушує працювати без доплат за надурочні та роботу у вихідні: водії змусили влаштуватись «за сумісництвом» на свою ж основну роботу. За словами співробітників, існують проблеми матеріально-технічного плану: 90% тролейбусів Куренівського ТРЕД не оснащені зимовими шинами. Також їх обурює те, що особи, які займали посади за часів Віктора Януковича, не люстровані.

Крім того, було створено профспілкову організацію «Київської міської профспілки працівників комунального транспорту, транспортної інфраструктури та безпеки руху», яку очолив Василь Мацюк. Раніше він працював на різних посадах в КМДА, а в грудні 2014 року прибув до Подільського трамвайного депо, щоб змусити водіїв припинити страйк.

- Ця профспілка відмовляється співпрацювати з незалежною профспілкою у питанні підготовки нового колективного договору. У такий спосіб керівництво «Київпастрансу» убезпечило себе від виплати підвищених премій працівникам, – пояснює юрист «Соціального руху».

Активісти мають намір розгорнути кампанію міжнародної солідарності та провести акцію протесту біля офісу «Київпастрансу». Порушення прав працівників, вважають вони, загрожує якості транспортних послуг.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Рахунки екс-міністра Захарченка заарештовано - рішення суду

Майно екс-міністра внутрішніх справ часів Януковича Віталія Захарченка зарештовано за рішенням суду за запитом ГПУ....

Це може бути цікавим

У Києві таксі в’їхало в маршрутку, є постраждалі

У Києві на вулиці Гетьмана поблизу Індустріального мосту таксі зіткнулося з маршруткою....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

​ГПУ конфисковала $200 млн "денег Януковича"

Генеральная прокуратура Украины (ГПУ) конфисковала $200 млн, принадлежавших окружению беглого экс-президента Украины Виктора Януковича....