Правила лікування кашлю від доктора Комаровського

Протягом години я перебував в кімнаті із ввімкненим телевізором і 8 раз бачив рекламу ліків від кашлю. Нерви вже не витримують слухати цю брехню державного масштабу!.

1. Абсолютна більшість рекламованих ліків «від кашлю» — це відхаркувальні засоби та/або т. зв. муколітики: препарати, що збільшують об'єм мокротиння (мокротиння — слиз, що утворюється в легенях) і роблять його рідкішим, текучим (що теоретично полегшує відкашлювання).

2. Абсолютна більшість випадків, коли у вас соплі, кашель і підвищення температури — це хвороба верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння!!! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?

3. Відхаркувальні засоби іноді (досить рідко) потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів — бронхітах, запаленнях легень. Бронхіти і запалення легенів лікують лікарі, а не люди, надивившись телевізора.

4. Відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокротиння. Але при дефіциті рідини в організмі і/або при сухості повітря у приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять!!! Водночас, якщо ви багато п'єте, а в кімнаті чисте, прохолодне і вологе повітря, то відхаркувальні засоби не потрібні: мокрота в таких умовах не стає в'язкою і легко відкашлюється без усіляких ліків. Недивна у зв'язку з цим фраза з дуже відомого і, звичайно, ненашенського медичного підручника: «ефективність відхаркувальних засобів порівняно з рясним питвом не доведена».

Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен замінювати мозок

5. У дітей кашель (сила кашльового поштовху) набагато слабше, ніж у дорослих. Після прийому відхаркувальних засобів діти часто не в змозі відкашляти збільшену кількість мокротиння. Воно накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту та запалення легенів. Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) — найпростіший спосіб організувати ускладнення. А якщо на додачу до цього закладений ніс і підвищена температура тіла — то шанси перетворити тижневий нежить на місячне лікування пневмонії максимальні. Не дивно, що в багатьох країнах муколітики переконливо не рекомендуються дітям перших 5 років життя, а дати їх дітям до 2 років — це взагалі кримінал. Але нам пощастило! У нас (на шляху до Європи) можна всім підряд, без рецепта, і рекламувати у вечірньому праймі по телевізору.

6. Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен замінювати мозок. Це правило працює і в політиці, і при кашлі. Не купуйте відхаркувальні засоби без прямої вказівки лікаря. Якщо лікар на дому призначив відхаркувальні засоби дитині молодше 5 років — шукайте іншого лікаря, якщо дитині менше 2 років — терміново шукайте іншого лікаря.

7. Хочете полегшити кашель? Тоді:

  • одягніться тепліше;
  • зробіть все, щоб у приміщенні було чисте, прохолодне (16-20 °С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70 %);
  • слідкуйте за носовим диханням (воно має бути!): часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;
  • пийте багато теплої рідини;
  • знайдіть того, хто поставить діагноз;
  • вимкніть телевізор;

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ПРИВИДИ ЦИРКУ В HALLOWEEN: великий та жахливий Цирк

31 жовтня та 1 листопада цирковий світ зміниться - в ньому будуть панувати страхітливі персонажі, від вигляду яких кожен почне тремтіти....

Це може бути цікавим

12-річна, що "прагнула до дорослого життя" зникла під Києвом

Дівчина самовільно залишала місце проживання неодноразово....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві на двох популярних вулицях обмежать рух

Рух транспорту на вулицях Набережно-Хрещатицькій та Льва Толстого частково обмежать....