6 хвороб живота, які виникають внаслідок напруженого темпу життя

6 найпідступніших та найважчих хвороб кишково-шлункового тракту, які виникають внаслідок нашого темпу життя

Командна Еспресо.TV побувала у лікарні Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги. Саме сюди терміново з найскладнішими захворюваннями везуть пацієнтів зі всього Києва. Щорічно тут лікуються 35 тисяч українців. З них – 8-10 тисяч потребують хірургічного втручання.

У третьому хірургічному відділенні кожного року дві тисячі українців з гострими болями у животі чують діагнози – панкреатит, виразка, перитоніт, онкологія. Тут команда лікарів під керівництвом професора Павла Іванчова  знають, що у більшості випадків сюди потрапляють хворі, які не можуть чекати і важлива кожна хвилина та термінова операція.

Лікар-хірург, професор Павло Іванчов розповів про 6 найпідступніших та найважчих хвороб кишково-шлункового тракту, які виникають внаслідок нашого темпу життя.

Як зазначив лікар, головними причинами цих хвороб є відомі нам недоїдання, переїдання, нераціональне харчування. Але навіть це – не головне.

На першому місці – інтенсивний темп життя і нервові перевантажень, які в комбінації з неправильним харчуванням завжди будуть призводити до розвитку розладі органів шлунково-кишкового тракту. Тож, хвороби, про які ми розкажемо, можуть виникнути у будь-кого і варто знати як їх діагностувати а, головне, запобігти.

6. Апендицит

Коли у вас болить живіт з правого боку, майже всі пацієнти ставлять собі діагноз – апендицит. Виявляється, насправді його не так легко діагностувати. Оскільки, симулюють клініку апендициту найчастіше  кишкова та ниркова кольки і гінекологічні проблеми. У жінок це можуть бути кіста чи розрив кісти яєчника, позаматкова вагітність, або якісь запальні процеси.

Тому варто знати, що для апендициту характерний біль, який виникає у правій здухвинній ділянці або епігастральній ділянці, часто кажуть – під ложечкою. Цей біль поступово спускається у нижні відділи живота і після того вже локалізується у проекції апендиксу.

Щорічно у Києві лікується 5-5,5 тисяч хворих з гострим апендицитом. Це хвороба, яка успішно лікується хірургічним шляхом.

Існують міфи, що найпоширенішою причиною апендициту є – їжа насіння з шкарлупою.  Насправді, зі всіх причин гострого апендициту, закупорка його сторонніми предметами (різні кісточки, неперетравлені частини їжі) – це 5-7 відсотків всіх випадків. Але для хірурга це не має ніякого значення, адже наслідок один – видалення.

Хоча, не варто слухати й тих, хто стверджує, що апендицит – абсолютно не потрібний орган і його варто видаляти ще у новонароджених. Насправді, у молодому віці апендицит виконує свою функцію – він багатий на лімфоїдну тканину, яка приймає участь у формуванні імунітету у дітей.

5. Гострий холецистит

Холецистит – це запалення жовчного міхура. Це, перш за все, жіноча проблема. Хвороба виникає у співвідношенні на 10 жінок, лише в одного чоловіка. Впливає на виникнення захворювання  – генетика і проблеми з харчуванням.

Коли у людини гострий холецистит, вона відчуває гіркоту у роті, нудоту, сильний біль. Сплутати симптоми гострого холециститу можна з виразкою дванадцятипалої кишки, виразкою шлунку та гастротичними проявами.

У Києві 500-700 пацієнтів щорічно страждають на цю хворобу. І треба розуміти, що основна проблема – це наявність камінців у жовчному міхурі.  Під час вживання гострої чи смаженої їжі ці камінці можуть підходити до шийки і визивати гострий біль.

Це характерний дуже інтенсивний біль у правому підребер’ї. Особливістю є те, що він проявляється в області спини, лопатки, правій ключиці та правій половині шиї.

На сьогоднішні, нажаль, не існує ліків, які можуть розчинити конкременти, тому самолікування  може завдати купу ускладнень.

Якщо у людини напад гострого холециститу, то потрібна термінова госпіталізація в хірургічний стаціонар. В лікарні мають провести заходи направленні на купування болю, а потім  - планова операція. Вихід з жовчного міхура каменів відбувається, тільки в жовчну протоку і може статися закупорка протоки, блокування печінки і смерть.

На сьогодні оптимальним способом лікування цієї хвороби є видалення жовчного міхура. Сама операція не несе жодних наслідків для людини. Сьогодні вам роблять операцію – завтра ви вже можете бути вдома.

4. Панкреатит

Панкреатит – це запалення підшлункової залози. Це проблема набута. Неправильне харчування та вживання алкоголю – головні причини хвороби. Такі хворі дуже важкі. По суті, гострий панкреатит – це некроз, тобто відмирання частини підшлункової.

Летальність у цій груп пацієнтів дуже висока. Пацієнтам найперше призначають засоби, які допомагають інтоксикувати та зменшити біль. Якщо консервативне лікування не допомагає – видаляють частину підшлункової залози.

3. Гастрит

Гастрит – це запалення оболонки шлунку. З кожним роком зростає частота хронічного гастриту в півтора рази. Гастрити – не рідкість серед школярів. Стреси, незбалансоване харчування, сухоїдіння - все це в комплексі призводить до гастриту, який спочатку нічим не вирізняється.

Нелікований гастрит - це передвиразковий стан. Щоб запобігти гастритові – варто відрегулювати та збалансувати харчування  і менше нервувати. А вчасно діагностований гастрит  дуже легко лікується за лічені дні.

2. Виразка

Виразка - глибокий некротично-запальний дефект слизової оболонки тканин. Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки зустрічається у десяти відсотків населення планети. В звичайному стані виразка не болить, а лише коли є ускладнення. Адже виразка -  це дефект стінки дванадцятипалої кишки чи  шлунку. Поки дефект знаходиться в межах стінки цього органу, больового синдрому не буде. Вас може турбувати лише печія або ж нудота.

Больовий же синдром означає, що відбувся вихід цієї виразки за межі стінки цього органу. Цей процес називається пенетрацєю і це є ускладненням виразкової хвороби. Саме тоді ви відчуваєте печінкові болі або ж болі в області серця.

Раніше виразки лікувалися картопляним крохмалем, льоном, аби якось полегшити стан хворого. На сьогодні є цілий арсенал ліків, які ефективно лікують виразку. Проблема у том, щоб вчасно та правильно встановити діагноз.

Найбільше хворіють на виразку мешканці мегаполісів і чоловіки. Чим більше стресів,  тим більша ймовірність виразки.

Якщо виразку не лікувати, наступним етапом є розвиток ускладнень. Це можуть бути кровотеча, перфорація виразки, коли весь вміст шлунку та дванадцятипалої кишки виливається у стерильну черевну порожнину. А також може бути звуження входу із шлунку.

1. Онкологія кишково-шлункового тракту

Вживання великої кількості нітратів, консервантів, емульгаторів та барвників призводить до утворення канцерогенів, які вражають шлунок, товсту та тонку кишку. Онкозахворювання шлунку та товстої кишки – це  проблема світового характеру.

 Ефективним лікуванням може бути лише операційне втручання. Однак, об’єми цих втручань залежатимуть від стадії розвитку онкозахворювання.

В Україні 75% хворих лікують пухлини на 3-4 стадіях. На першій стадії лікуються не більше 7% хворих.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Более месяца в Киеве действовала банда, грабившая людей путем фиктивной аренды жилья

Более месяца в Киеве действовала банда, грабившая людей путем фиктивной аренды жилья....

Це може бути цікавим

После попытки самоубийства мужчина порезал себя и свою жену

На Харьковщине мужчина пытался покончить с жизнью, после чего напал с ножом на жену....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві активісти вийшли на акцію проти торгівлі людьми

Акція присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми....