Геращенко розповіла про жахливі злочини терористів проти українських жінок

Російські чоловіки воюють проти українських жінок і дітей, часто російськомовних: вбивають, калічать, беруть їх у полон. Конфлікти завжди супроводжуються спалахами насильства щодо жінок і дівчат, а сексуальне насильство використовується як знаряддя війни.

З такою заявою, яку вона оприлюднила на своїй сторінці у Facebook, виступила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в Раді безпеки ООН.

-Протягом двох останніх років на Донбасі загинули 495 українських жінок. Я хочу згадати молоду жінку Олену Лафазан, що загинула від обстрілів Маріуполя, намагаючись закрити власним тілом доньку. Я хочу згадати юну маму Клима Клименка, що врятувала хлопчика, закривши його собою під час обстрілів Краматорська в лютому 2015р. З початку збройного конфлікту загинули 68 дітей і 152 дитини отримали поранення,– підкреслила вона.

Політик також зазначила, що саме жінки та діти є найбільш уразливими в умовах цієї війни – за останніми даними, в Україні налічується 1 мільйон 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких близько 900 тисяч складають жінки та 236 тисяч – діти.

За її словами, з початку російської військової агресії на Донбасі загинули 2 тисячі 130 військовослужбовців Збройних сил України, серед яких 2 жінки.

У підсумку 1937 дітей стали сиротами, а вдовами залишилися 1213 жінок, а 1975 жінок втратили своїх синів. Ще 142 жінки чекають на звільнення з полону ОРДЛО свої рідних.

-Це і є символ війни на Донбасі – російські чоловіки воюють проти українських жінок і дітей, часто російськомовних: вбивають, калічать, беруть їх у полон. Конфлікти завжди супроводжуються спалахами насильства щодо жінок і дівчат, а сексуальне насильство використовується як знаряддя війни. Нам відомі факти торгівлі людьми на тимчасово окупованих територіях, а також сексуального насильства та експлуатації, використання неповнолітніх в бойових діях, несумісних зі стандартами прав людини і які є неприйнятними в сучасному світі, – підкреслила перший віце-спікер Верховної Ради.

Крім того, політик навела низку прикладів ґендерно обумовленого насильства та злочинів щодо жінок і дітей, які скоїли бойовики на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, про які стало відомо останнім часом.

-За інформацією правозахисників, кожна 4-а особа, яка перебувала в ув'язненні у проросійських бойовиків, піддавалась гендерно обумовленому насильству або стала свідком такого насильства. Правозахисники відзначають, що сексуальне насильство використовується як частина тортур – щоб посіяти паніку та страх серед військовослужбовців і населення,– заявила пані Ірина.

Один із очільників парламенту ще й підкреслила, що ці факти дають уявлення про справжню ситуацію з правами людини на тимчасово окупованих територіях України однак звернула увагу на те, що детальна інформація є вкрай обмеженою.

-У зв'язку з наведеними фактами хотіла б укотре повторити звернення України в ООН – включити в сферу діяльності відповідних мандатів Організації проблеми сексуального насильства в ході спровокованого Росією збройного конфлікту на Сході України. Дуже важливою для нас є не лише декларативна підтримка ООН, а й конкретні дії відповідних механізмів Організації з метою оцінки ситуації на місцях, і її відображення в доповідях Генерального секретаря та подальших рекомендаціях, – зауважила Геращенко.

Наприкінці виступу політик поінформувала про конкретні дії, які Україна робить в рамках проблематики "Жінки, мир і безпека" в умовах іноземної агресії та окупації частини території держави.

-З метою належного реагування на випадки насильства щодо жінок, одним з найближчих кроків парламенту стане ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства та боротьбі з цими явищем. Відповідні законопроекти вже подані на розгляд парламенту, і сподіваюся парламент ратифікує Конвенцію вже цієї осені, – підсумувала перший віце-спікер Верховної Ради.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Львові сміттєвоз насмерть переїхав двох літніх жінок

У неділю сміттєвоз компанії «АВЕ Львів» переїхав двох людей на Сихові....

Це може бути цікавим

​Крупнейший российский банк сократит свое присутствие в Европе

Сбербанк России намерен закрыть свой бизнес в ряде европейских стран....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Трамп відреагував на погрози Північної Кореї в ООН

Президент США Дональд Трамп різко відреагував на озвучену міністром закордонних справ Північної Кореї Лі Ен Хо в ООН позицію Пхеньяну про "обов'язковий" ядерний уд....