До Національного музею України передадуть роботу відомої трансавангардистки

Цієї суботи, 29 жовтня, відбудеться презентація нового цінного поповнення колекції сучасного мистецтва Національного художнього музею України.

В одне з найцінніших державних художніх зібрань увійде картина під назвою "Цар-риба" відомої української художниці, яскравої представниці українського трансавангарду Валерії Трубіної. Роботу представлять сама художниця, співробітники НХМУ - генеральний директор Юлія Литвинець і завідувачка науково-дослідним відділом мистецтва ХХ - початку XXI століть Оксана Баршинова, а також директор і куратор Щербенко Арт Центру Марина Щербенко.

Картина "Цар-риба" була створена в 1989 році, під час навчання Валерії Трубіної в Київському державному художньому інституті та долучилась до кола митців майбутнього об'єднання "Паризька комуна". Незабаром після його розпаду художниця емігрувала до Великобританії, а потім в США. Роботи кінця 80-х - 90-х років Валерії Трубіної зберігалися і продовжують зберігатися в колекціях українських галерей, значна частина яких – в зібраннях Боттега Галереї і Щербенко Арт Центру, керованих Мариною Щербенко. У їх числі й "Цар-риба" – знакова картина своєї епохи, насичена глибоким символізмом і тонким відчуттям прийдешніх змін. “Як галерист і куратор, я постійно звертаюся до творчості Валерії Трубіної, починаючи з 2007 року, спочатку в ході роботи Боттега Галереї, а потім – і Щербенко Арт Центру. За цей час я була спостерігачем творчого шляху, динамічної та хвилюючої подорожі, в яку вирушаєш разом з автором, лише поглянувши на її роботи. Я рада підтримати рішення Валерії передати роботу "Цар-риба"”, – пояснює Марина Щербенко.

Картина вже виставлялася в стінах НХМУ в рамках кураторського проекту "Українська Нова хвиля. Живопис, фото, відео другої половини 80-х – початку 90-х років ", і тепер знову буде представлена ​​відвідувачам музею: "Це робота музейного рівня. НХМУ – гідне місце для неї. Я рада, що вона знайшла свій дім саме тут, а не в приватній колекції, адже тепер вона буде доступна широкій аудиторії. Це стало можливим як завдяки Оксані Баршиновій, з якої ми вже давно домовлялися про передачу однією з моїх ключових робіт в колекцію музею, так і Марині Щербенко, з якою ми співпрацюємо ось уже 9 років, і яка зберігала цю роботу та посприяла цій події", – коментує Валерія Трубіна.

Юлія Литвинець, директор НХМУ, акцентує увагу на значенні події:

"Національний художній музей України, не зважаючи на свою традиційність, прикладає максимум зусиль для поповнення колекції саме сучасного мистецтва. Робота Валерії Трубіної «Цар-риба» є знаковою та ключовою для мистецький процесів кінця 1980-х – початку 1990-х років і займе почесне місце в експозиції музею".

"Цар-риба" Валерії Трубіної буде представлена ​​увазі глядачів в аванзалі Національного художнього музею України за адресою вул. Михайла Грушевського, 6, протягом місяця.

Валерія Трубіна народилася у 1966 році в Луганську. У 1991 році стала членом Спілки художників України. У 1981 році закінчила художню школу в  м. Луганськ, Україна. У 1990 році закінчила Київський державний художній інститут, Україна. Представляла свої роботи у групових та персональних виставках у Мистецькому Арсеналі, Боттега Галереї, у Національному музеї України, The Bereznitsky Gallery, Берлін, Німеччина, Bolinas Gallery, Болінас, Каліфорнія, США, у галереях Каліфорнії, Чікаго.  Живе і працює в Берклі, Каліфорнія, США.

Національний художній музей України – це головна культурна установа нашої країни, яке є найбільшим архівом об'єктів мистецтва різних періодів. На даний момент музей вимагає значних фінансових вкладень в ремонт приміщень і виставкових залів. Музей був створений в 1899 році зусиллями українських колекціонерів, меценатів, ділової та інтелектуальної еліти. Він став першим публічним музеєм Києва. Сьогодні НХМУ презентує виставки класичного та сучасного мистецтва, має власні освітні та дитячі програми, виконує роль платформи для відкритого культурного діалогу.

Щербенко Арт Центр заснований галеристкою і куратором Мариною Щербенко. Завданням центру є створення можливостей для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів, майстер-класів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн світу.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Рио Фердинанд станет боксером

Один из лучших защитников в истории Манчестер Юнайтед Рио Фердинанд, который завершил карьеру футболиста, намерен стать профессиональным боксером....

Це може бути цікавим

Завдяки депутатові від «Батьківщини» в столиці з’явиться три нові сквери

На пленарному засіданні Київради депутати підтримали ініціативу члена фракції «Батьківщина» Володимира Старовойта щодо створення трьох скверів в Оболонському р....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стали известны подробности стрельбы ночью на Дарнице

Ночью в Дарницком районе Киева злоумышленники несколько раз выстрелили из травматического пистолета в мужчину, после чего скрылись с места происшествия....