Лікарі розповіли цікаві факти про імунітет людини

Ефективність щеплення від грипу залежить від того, о котрій годині його було зроблено. А секс у певних дозах покращує роботу імунної системи, кажуть експерти.

Щодня, без вихідних та перепочинку наша імунна система робить надзвичайно важливу справу – атакує мікроби, котрі хочуть нам нашкодити. А в наших силах їй допомогти.

Кількома цікавими фактами про імунну систему поділилися з Time лікарі, передає Українська правда. Життя.

Жінки є більш схильними до аутоімунних захворювань

Із 23,5 мільйонів американців, що страждають на аутоімунні захворювання (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, псоріаз тощо), понад три чверті – це жінки.

- Ми думаємо, спираючись на дослідження, проведені на тваринах, що за це відповідальні гормони, зокрема естроген. В імунних клітинах нашого організму є рецептори статевих гормонів, і естроген із ними зв’язується, що може запускати процес запалення, змушуючи імунну систему різко активізуватися, - каже ревматолог із Клівлендської клініки Еббі Абельсон.

Крім цього, в жінок може бути більше В-лімфоцитів, котрі виробляють антитіла, що атакують власні тканини тіла. Але є й хороша новина: деякі аутоімунні хвороби в жінок перебігають не так гостро, як у чоловіків.

Травний тракт та імунна система пов'язані

70% клітин, що складають нашу імунну систему, знаходяться у слизовій шлунково-кишкового тракту.

"Люди не  усвідомлюють цього, проте наш шлунково-кишковий тракт – єдиний спосіб тіла позбуватися токсинів", - пояснює керівник відділення гастроентерології Університетського медичного центру Прінстона Еніш Шет.

Дуже важливо їсти якомога "чистішу" їжу, таку, що містить якомога менше обробленого цукру та є багатою на харчові волокна. Так ми плекаємо хороші бактерії нашого кишечника. А ще незайвим буде порадитися з лікарем щодо прийому пробіотиків.

Секс, стрес і сон впливають на надійність нашого захисту

Дослідники виявили, що у студентів коледжу, котрі займаються сексом 1-3 рази на тиждень, на 30% вищий рівень імуноглобуліну А порівняно з тими, хто не займається сексом або, навпаки, кохається частіше.

Стрес не лише робить нас вразливішими до хвороб, він іще й знижує здатність тіла долати запалення, отже, у стресі наша хвороба тягнеться довше.

Люди, що сплять менше за 6 годин на добу, в чотири рази частіше "хапають" ГРВІ, ніж ті, в кого виходить спати понад 7 годин. Як пояснює пульмонолог із Icahn School of Medicine at Mount Sinai  Ніл Шахтер, під час сну в крові людини зростає кількість Т-лімфоцитів.

Імунотерапія обіцяє здійснити прорив у онкології

Клінічні дослідження підтвердили ефективність імунотерапії в лікуванні раку легень, лімфоми та меланоми. На відміну від хіміотерапії, де препарати атакують ракові клітини, при імунотерапії з недугою бореться власна імунна система людини.

Є більш вдалий та менш вдалий час дня для щеплення від грипу

Нещодавнє дослідження, проведене в Великобританії, виявило, що за місяць після щеплення від грипу люди, котрих щепили в проміжку між 9:00 та 11:00, мають більше антитіл порівняно з тими, кого вкололи в другій половині дня.

Імовірним поясненням цьому явищу є природний денний цикл імунних клітин.

Деяка їжа та напої можуть помогти підняти імунітет

Дослідження 2014-го року показало, що люди, котрі впродовж 3 місяців вживали часник (у формі харчової добавки), менше хворіли на ГРВІ порівняно з тими піддослідними, кому давали плацебо. А інше дослідження підтвердило, що споживання великої кількості часнику – сирого або в готових стравах – знижує ризик раку кишечника на 30%.

Алкоголь – не ворог імунітету. Звісно, якщо йдеться про помірне його споживання (для жінок це – одна порція на день). А от якщо людина вихилила 5 чарок горілки, то в неї на кілька годин знижується кількість білих кров'яних тілець.

Яблука багаті на розчинну клітковину, корисну для імунітету.

У курячому супі є карнозин, сполука амінокислот, що помагає долати грип на ранніх стадіях захворювання, пише American Journal of Therapeutics. А ще ця страва має легкий протизапальний ефект.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

"Ігри нескорених": українці завоювали "срібло" в бігу

Збірна України на "Іграх нескорених" (Invictus Games) в Торонто (Канада) поповнилася ще однією нагородою: срібло у бігу на 400 метрів завоював поліцейський Олександр Ткаченк....

Це може бути цікавим

Uber поднял цены на поездки в четырех городах Украины

С 25 сентября поездки с компанией Uber подорожали сразу в четырех украинских городах – Киеве, Львове, Днепре и Запорожье....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Грибами і сміттям розжилися кияни на вихідних

Столична "Батьківщина" спільно з "Батьківщиною Молодою" провела акцію "Чиста країна - моя Батьківщина" у лісопарку "Виноградар"....