В перший клас - перший «смарт»? Дитина і мобільный телефон: аргументи за та проти

Мобільний телефон вже давно став третьою необхідною річчю, разом із гаманцем та ключами, яку ми обов’язково беремо із собою, виходячи з дому. Але якщо для дорослих питання користування смартфоном – вирішене і обговоренню не підлягає, із дітьми ситуація дещо інакша.

Іще кілька років тому школярі отримували у користування мобільний телефон, у середньому, у віці 10 років. З плином часу цей показник стрімко знизився. Згідно з останніми дослідженнями американського ресурсу vouchercloud.net, у розвинених країнах більшість дітей отримують перший мобільний телефон уже в 6 років. Мотиви батьків у таких випадках досить прості – можливість підтримувати зв'язок та безпека.

Покласти край суперечці прихильників та супротивників мобільних для дітей вирішила австралійська компанія із виразною назвою Kisa. Виробник пропонує девайс мрії для батьків, які хотіли б залишатися на зв'язку із своїм чадом, але, водночас, вберегти його від негативного впливу телефону. На сайті компанії можна знайти неширокий ряд комунікаторів із різними кольоровими рішеннями та кількістю контактів – від 3 до 10. Телефон працює в режимі дзвінків і повідомлень, а також обладнаний GPS.

На українському ринку такого девайса немає і очікувати його появи не варто – у комплекті до телефону розробники пропонують власну мережу зв'язку зі своїми тарифами. Та і коштує такий телефон, як для українського ринку, немало – 140$ за мінімальну комплектацію.

«Батьки, які хочуть підтримувати зв'язок зі своїми дітьми, надають перевагу телефонам із мінімальним набором функцій і найпростішим інтерфейсом. Незважаючи на те, що комусь кнопкові телефони здаються пережитком минулого, для дітей – це прекрасний варіант. Ліхтарик, плеєр, базовий інтернет, GPS і, звісно, можливість спілкуватися – все це відповідає найбільш популярним вимогам батьків до «дитячої» техніки», - розповідає керівник відділу розвитку продукту й сервісу Fly Україна Сергій Корогод.

Так чи інакше, купівля мобільного телефону має ряд переваг. Тим паче, користь від цього матимуть не лише батьки, але й дітлахи.

Безпека

Першим і найбільш вагомим аргументом на користь придбання мобільного телефона для дітвори є безпека. Можливість будь-якої миті зв’язатися зі своїм дитям, щоб дізнатися, чи все у нього гаразд, де він знаходиться і чи не потрібна йому якась допомога, надважлива. До того ж, після проведення певного інструктажу, ваше чадо зможе опанувати дзвінки на екстрені номери у разі необхідності допомоги. Слабкість батьків перед «контролем» врахували і мобільні оператори. З їх допомогою ви зможете точно визначити місце знаходження вашої дитини через GPS, а також – ввести обмеження на користування інтернетом.

Практичність

Сучасний світ і напружений графік часто змушують нас змінювати свої плани. Мобільний телефон в цьому випадку стає незамінним. Один дзвінок може стати вам у нагоді, якщо ви маєте забрати дитину зі школи чи гуртка, але з якоїсь причини не встигаєте. Дитина отримає точні вказівки, де і коли на вас чекати, замість того, щоб зайтися плачем чи, натомість, вирушити у самостійну мандрівку додому.

Відповідальність

Поясніть вашій дитині, що телефон – не іграшка, вона за нього відповідальна. Губити чи викидати його неможна. Крім того, телефон дає можливість дитині навчитися думати про інших. Наприклад, самостійно набрати вас і попередити про свої плани, якщо друзі запросили її в кіно чи в гості. У нагоді забудькуватим дітлахам стане календар. Додайте у телефон необхідні нагадування чи вказівки і будьте спокійні – борщ у холодильнику не залишиться без уваги, а домашнє завдання буде виконано вчасно.

Довіра

Надаючи дитині можливість мати власний мобільний, ви демонструєте свою довіру. По-перше, навіть у найбільш простій комплектації, це – цінна річ. По-друге, у неї є можливість вирішувати, як витрачати власний час та гроші на рахунку. Це стане корисним тренуванням. Обговоріть із дитиною заздалегідь, яка сума їй необхідна для спілкування із вами та друзями, без зайвих витрат.

Спілкування

Хочемо ми цього чи ні, але діти усе частіше стають користувачами соціальних мереж і різноманітних електронних засобів спілкування. Таким чином, вони відчувають зв'язок із однолітками та світом довкола. Допомагає це і у навчанні. Практика, коли вчитель надсилає домашні завдання, оцінки та інформує про зміни в розкладі електронною поштою чи за допомогою інших додатків – популярна у розвинених країнах і усе частіше зустрічається в Україні. Дзвінки для того, щоб дізнатися домашнє завдання, стають рідкісним явищем – не у всіх навіть є домашні телефони. Діти надають перевагу смс чи переписці у соцмережах.

Втсновок

Незважаючи на виправдані упередження щодо ігор, вони можуть позитивно впливати на розвиток дитини. Спеціалісти американського Institute for the Future стверджують, що віртуальний світ допомагає виховати в дитині багато якостей, необхідних для її подальшої самореалізації. Особливо, це стосується ігор та додатків для розвитку. Гарна фантазія та швидка орієнтація у світі технологій – головні навички, необхідні для виживання у світі майбутнього.

Телефон, як і будь-яка інша цінна річ, вимагає уваги та відповідальності, як з боку дітей, так і з боку батьків. Купувати дитині телефон чи ні – вирішувати тільки вам.

Автор: Стас Залевский

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Эмма Стоун призналась, что с 7 лет страдает от панических атак

Зачастую обратной стороной медали славы являются различные психологические проблемы, стрессы и другие потрясения....

Це може бути цікавим

У Криму окупанти винесли вирок проукраїнському журналісту

В окупованому Сімферополі так званий суд визнав журналіста Миколу Семену винним, "засудивши" до двох років і шести місяців позбавлення волі умовно....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ученые назвали легкий способ продления жизни

Группа ученых из Университета Макмастера в Канаде установила, что 30-минутная физическая активность пять дней в неделю способна уменьшить риски развития сердечно-....