У Швеції пройде фестиваль українського кіно

У місті Гетеборг (Швеція) протягом жовтня і листопада відбудеться другий скандинавський фестиваль українського кіно. Покази триватимуть з 25 жовтня до 7 листопада. Шведським глядачам покажуть три повнометражні фільми та добірку короткометражних робіт.

Фестиваль відкриється 25-го жовтня фільмом «Жива ватра» Остапа Костюка, який нещодавно вийшов у прокат в Україні. Режисер приїде до Гетеборга представити фільм глядачам. Наступний у програмі – «Атомоград. Монтаж утопії» Станіслава Мензелевського, Анни Онуфрієнко та Олександра Телюка, спільний проект Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі та Центру Довженка  та. Фільм змонтовано з хронік будівництва і функціонування семи українських міст-сателітів атомних електростанцій, а озвучив його легендарний український журналіст Юрій Макаров. У Гетеборзі більше про фільм розповість один з його творців Олександр Телюк. Дмитро Мойсеєв представить свою дебютну роботу «Такі красиві люди», яку свого часу демонстрували в міжнародному конкурсі МКФ «Молодість». Закриє фестиваль добірка короткометражних робіт: «Reve ta Stohne on Tour» Надії Парфан, днями показаний на міжнародному кінофестивалі у Варшаві, та 5 позицій з альманаху «Місцеві» про українські міста:«70 вулиць» Макса Лижова, «На Сході» Петра Армяновського, «Серед хат» Оксани Носач, «Я на дитмайданчику» Поля Гранека, «Луганськ-Київ» Олени Панченко. «Місцеві» - це вибрані фільми кінолабораторії MyStreetFilmsUkraine, яка проводиться фестивалем «86» в Україні та закордоном. Добірку представлять режисер Макс Лижов та програмна координаторка фестивалю Анна Корягіна.

- Ми вирішили привезти до Швеції фільми, які об’єднують урбаністичні рефлексії: про життя у місті та поза ним, втечу від мегаполісу до моря, зникаючу професію у горах, а також життя в атомоградах – містах-утопіях. У кожної з робіт чимала фестивальна історія, тож тим цікавіше буде представити їх у Гетеборзі, де проводиться найвідоміший скандинавський фестиваль, - зазначає програмна координаторка фестивалю Анна Корягіна.

Покази пройдуть у Hagabion, одному з найвідоміших шведських незалежних кінотеатрів, де показують авторське кіно. Фестиваль організований Українською Громадою у м. Гетеборг за підтримки департаменту культури міської адміністрації м.Гетеборга, у співпраці з Українським інститутом у Швеції. Офіційний перевізник фестивалю - Міжнародні Авіалінії України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Располневшая Рианна вновь выбрала ультракороткое платье для выхода в свет

Певица Рианна (Rihanna) не унывает: несмотря на повальную критику не только своего внешнего вида, но и выбора нарядов, она продолжает выбирать откровенные образы для по....

Це може бути цікавим

Експерти Google назвали найбезпечніший браузер

Фахівці з команди Google Project Zero перевірили п'ять найбільш популярних браузерів на число помилок в інтерфейсі DOM....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Доба в АТО: 2 військових поранено, натомість 11 бойовиків ліквідовано

За минулу добу в зоні АТО двох військових ЗСУ було поранено....