Посол назвав суттєвий недолік Мінських перемовин

Втаємниченість переговорів, грає злий жарт із керівниками держави, вважає  посол Маркіян Лубківський.

Про це він заявив в ефірі на телеканалі ZIK.

- Насправді переговорний процес проходить доволі закрито і кулуарно. Ми по суті не розуміємо, що таке Мінські домовленості, що Нормандські. Ці зустрічі покриті такою втаємниченістю, яка на жаль викликає багато запитань  у досвідчених дипломатів, - наголосив Посол.

Лубківський вважає, що має бути негайно створена дипломатична група високого рівня з числа найдосвідченіших українських дипломатів, яка не від саміту до саміту, а на постійній основі має займатися процесом врегулювання: продукувати ефективні ідеї і пропозиції.

Він нагадав, що між Нормадськими самітами минув рік, дуже трагічний рік для України.

- Між цим роком по суті сотні і тисячі смертей. Якщо для дипломатів, це перетворюється на формат написання книжок, то для нас це величезна трагедія. Щодня гинуть наші військові, щодня гинуть люди. І дуже небезпечно, що все це перетворюється на статистику, - підкреслив Лубківський.

Дипломат вважає, що сам по собі Норманський формат не розв'яже конфлікт на Сході: Україна має застосувати широкий арсенал договірно-правових, політичних і гуманітарних механізмів, де ключове місце має зайняти, зокрема, втілення Будапештського меморандуму.

- Будапештський меморандум, це по суті основа, якщо і  не української незалежності, то точно української безпеки. Це юридичний документ! Україна заплатила дуже серйозну ціну за «Будапештський меморандум», позбувшись ядерного статусу. Для мене це угода, що скріплена найвищими підписами. Тому ми однозначно, маємо використовувати і цей формат і чинник.  Має бути комплексність, яка дуже важлива у питанні тривалого, я на цьому наголошую, вирішення ситуації на Донбасі, - підкреслив Лубківський.

Коментуючи зустріч «четвірки» у Нормандському форматі у Берліні, дипломат роз‘яснив чому українська делегація перебувала під таким серйозним тиском на цих переговорах.

 - Мабуть щось було обіцяно, що ще не стало реальністю. Західні партнери на переговорах ловлять кожне слово, яке ти кажеш, потім ті слова стають елементом домовленостей, виконання яких вони починають вимагати. Ми виходимо в світ не ухваливши спільну і єдину позицію всередині держави. Очевидно треба домовитися всередині країни, радитися в суспільстві, потім в Парламенті, досягнути перших серйозних домовленостей. А потім їх представити нашим партнерам, як позицію України, - наголосив М. Лубківський.

За його словами процес врегулювання на Донбасі - це довгий і непростий шлях, на якому немає скороспілих і політиканських рішень

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Черном море нашли десятки древних кораблей различных эпох

Археологи у побережья Болгарии обнаружили на дне Черного моря десятки римских, византийских и османских кораблей....

Це може бути цікавим

Экс-госсекретарь США рассказала, как и почему Путин превратился в авторитарного лидера

Если в начале своей политической карьеры Путин был лидером, что подавал демократические надежды, то последние годы окончательно утвердили его как жесткого автокр....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Володимир Кличко потрапив у забавну ситуацію в літаку

Як повідомляв Соцпортал, Кличко привітав Усика з впевненою перемогою....