На Франкфуртський книжковий ярмарок поїдуть Андрухович, Цілик, Жадан та Бабкіна

Співорганізатором українського стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку виступило МЗС України.

У рамках посилення напряму культурної дипломатії зовнішньополітичне відомство України цього року вперше долучилося на рівні співорганізатора до роботи над національним стендом України на 68-му Франкфуртському ярмарку.

У 2016 році над формуванням національного стенду України на 68-му Франкфуртському ярмарку, який триватиме з 19 по 23 жовтня, вперше працювала робоча група до складу якої увійшли представники Міністерства закордонних справ, Міністерства культури, Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал, ГО «Форум видавців у Львові», Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ, Української асоціації видавців.

Команда культурної дипломатії МЗС України у співпраці з майстернею IZOLAB платформи культурних ініціатив «Ізоляція» запропонувала функціональний дизайн стенду, який є інтерпретацією авангардних архітектурних ідей Казимира Малевича. Мінімалістична візуальна концепція проекту, створена Альоною Соломадіною, арт-директоркою Мистецького Арсеналу, інспірована кольоровими та типографічними експериментами Флоріана Юр'єва, самобутнього митця-дослідника, який багато років викладав на графічному факультеті Української академії друкарства у Києві.

Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні проводить вечір українських авторів за участі Юрія Андруховича, Ірини Цілик, Сергія Жадана, Катерини Бабкіної тощо, відбудуться презентації англомовного перекладу книги "Казимир Малевич. Київський період" (видавництво Родовід за підтримки Фонду родини Загорій) за участі знаних у всьому світі експертів, мистецтвознавців Жана-Клода Маркаде (Франція) та професорки Мирослави Мудрак (США), сучасної енциклопедії «Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я», англомовного видання книги Наталії Мусієнко "Мистецтво Майдану».

- Участь України у великих міжнародних заходах є на сьогодні одним з ключових пріоритетів напряму публічної дипломатії Міністерства. Важливо, щоб Україна сама розповідала про себе світові, а мова культури є найбільш зрозумілою та ефективною для того, щоб бути почутими, - зазначила керівниця напряму культурної дипломатії Міністерства закордонних справ Ольга Жук.

Офіційне відкриття українського національного стенду відбудеться 19 жовтня за участі Генерального консула України у Франкфурті-на-Майні Алли Польової, Міністра культури України Євгена Нищука, керівниці напряму культурної дипломатії МЗС Ольги Жук, виконавчого директора видавництва Suhrkamp Томаса Шпара, видавця книги “Ukraine. The best” Юрія Комелькова.

Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок - це найбільший у світі форум для видавців, літературних агентів, авторів, на якому щороку представлено понад 7 000 експонентів з більш ніж 100 країн світу. На ярмарок щорічно приїжджає більше 270 000 відвідувачів, понад 10 000 представників ЗМІ проходять акредитацію на заходах. Організатором головної міжнародної сцени ярмарку виступає Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини.

Загалом в українській програмі на Франкфуртському книжковому ярмарку цього року відбудеться понад 20 дискусій, книжкових презентацій та зустрічей з авторами. На національному стенді представлені книги більше 20 українських видавництв.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Харьковская полиция: Виновницей трагедии может быть не "девушка в Лексусе"

Стало известно имя харьковчанки, находившейся за рулем Lexus RX 350, под колесами которого погибли пять человек....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Вашингтон загнал президента России в угол

И приводит мнение одного из экспертов: «Если эти компании [Фейсбук, Гугл, Твиттер] утверждают, что они нейтральны, как любая телефонная компания или электрическая к....