Все про знижки та акції в супермаркетах

Скільки разів людина ходить у магазин, стільки ж разів вона піддається спокусі купити нездорову їжу.

За даними досліджень, троє з п'яти дорослих жителів Австралії ведуться на акції та знижки в супермаркетах, які рекламують шкідливу їжу та напої з вмістом цукру. Як показує статистика, близько 53% покупців відвідують супермаркет кілька разів на тиждень або щодня.

Скільки разів людина ходить у магазин, стільки ж разів вона піддається спокусі купити нездорову їжу. При цьому на неї впливають такі прийоми, як планування магазину, розташування продуктів на полицях і, звичайно, реклама.

З кращих міркувань

Багато хто прагне підтримувати здоровий раціон харчування. Дві третини з двох тисяч опитаних австралійців регулярно планують своє харчування. Лише близько половини опитаних порівнюють продукти, пропоновані в супермаркеті, щоб вибрати більш здоровий варіант.

Але три з п'яти респондентів при цьому відзначають, що часто купують у супермаркетах нездорову їжу (льодяники, шоколад, чіпси, печиво, морозиво і безалкогольні напої), які продаються по акції. Враховуючи, наскільки досяжні ці продукти (не тільки в магазинах, але й на заправках, в офісах) і наскільки вони дешеві, не дивно, що люди попадаються на цю вудку.

Троє з п'яти дорослих жителів Австралії ведуться на акції та знижки в супермаркетах, які рекламують шкідливу їжу та напої з вмістом цукру

Щоб спонукати людину купувати такі продукти, продавці розміщують їх із торця магазинних полиць, на окремих стійках і біля кас. Часом вони продаються зі знижкою або по якій-небудь акції (дві одиниці за ціною однієї, наприклад), що особливо важливо для покупців, які звертають увагу на вартість.

При цьому фрукти й овочі, наприклад, які продаються зі знижкою, не демонструють такого самого зростання продажів, як снеки. І не забезпечують такого самого прибутку. Щотижня супермаркети пропонують якісь знижки, але фрукти й овочі завжди в меншості. У результаті близько 35% денної енергії австралійці отримують від нездорової їжі.

Що робити?

Супермаркети повинні зробити свій внесок у поліпшення здоров'я громадян і допомогти їм зробити правильний вибір. Деякі магазини вже реалізують відповідні ініціативи. Наприклад, виділяють каси, де розраховують тільки тих, хто не купує кондитерські вироби, інші – дають дітям безкоштовні свіжі фрукти. Але таких ініціатив має бути більше.

Крім того, хотілося би бачити більше здорової їжі та напоїв на «найбільш продаваних» полицях магазинів, у каталогах і рекламі.

Що стосується ожиріння в більш широкому сенсі, то всебічні заходи з боротьби із цією проблемою потрібно було ввести давним-давно. Найбільш перспективні заходи з просування здорового харчування, на думку Всесвітньої організації здоров'я, включають таке:

- обмеження реклами та маркетингового просування  продуктів і напоїв для дітей і підлітків, які дискредитували себе. Нинішньої саморегуляції явно недостатньо, потрібно вводити більш послідовні обмеження;

- введення податку на напої з вмістом цукру, щоб підвищити ціну цих продуктів та знизити їхнє споживання. Кошти від цього податку можна направити на ініціативи з боротьби з ожирінням;

- ввести обов'язкове маркування продуктів, яке вказує їхню загальну поживну цінність;

- обмежити рекламу й продаж нездорової їжі та фруктів у лікарнях і публічних місцях (особливо там, де часто бувають діти й підлітки);

- внести зміни в технології приготування обробленої їжі, прибравши з них ті інгредієнти, які викликають особливе занепокоєння;

- акумулювати і підвищувати фінансування загальноосвітніх кампаній для громадян. Статистика показує, що подібні кампанії можуть підвищити свідомість, обізнаність, а також змінити ставлення людини до харчування.

Суспільство повинне усвідомлювати свою відповідальність і боротися за заходи, які захистять здоров'я наших дітей.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Біля Ради 200 мітингувальників зібрали віче і оголосили ультиматум Порошенку

У наметовому містечку розпочалося віче, на якому присутні мешканці містечка та пересічні громадяни....

Це може бути цікавим

Жена Армена Джигарханяна впервые прокомментировала его обвинения

В 2016 году народный артист СССР Армен Джигарханян женился на Виталине Цымбалюк-Романовской, которая моложе супруга на 44 года....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....