Путін хоче нового "переділу світу"?

Західна преса пише про можливі наміри президента Росії Володимира Путіна щодо "переділу мапи" світу, зниження якості американської політики, "наближення" Великої Британії до кризи та інше.

Що робить Путін?

Над тим, які цілі переслідує президент Росії Володимир Путін з огляду на нещодавнє "загострення" у відносинах між Москвою та Заходом, розмірковує журналіст New York Times Ніл МакФаркухар.

-Дехто вважає, що для войовничості Путіна є й інші причини, окрім Сирії, - каже він у своїй статті.

Автор згадує про заяви Росії про припинення дії угоди з США щодо плутонію, а також про готовність знову відкрити свої військові бази на Кубі та у В'єтнамі. Нагадує журналіст і про відмову очільника Кремля їхати до Парижа у відповідь на заклик Франції почати розслідування щодо причетності Росії до воєнних злочинів.

-То якщо Путін, власне, не готувався до війни, що ж тоді він робить?– намагається з'ясувати журналіст.

За словами деяких експертів, таким чином президент Росії хоче поставити майбутньому президенту США максимум вимог, у тому числі і по Сирії, які тому доведеться прийняти, а також досягти того, щоб до нього ставилися як до рівні, каже пан МакФаркухар.

На думку ж інших, цими діями, лідер Кремля намагається відвернути увагу пересічних росіян від погіршення економіки країни та умов життя.

Та є і такі, хто вважає, що так російський лідер хоче змінити роль країни у міжнародних відносинах.

-Відклавши внутрішні справи у бік, можна зрозуміти, що Путін і досі сподівається використати кризу у Сирії для того, щоб змінити роль Росії на міжнародній арені, - каже автор.

Таким чином, Путін "плекає амбіції" щодо перегляду світового порядку, у якому б Росія зайняла місце у вищому ешелоні, каже журналіст.

-Росія мріє про ще одну Ялтинську конференцію, де разом з іншими провідними силами, вона поділить мапу, - цитує автор російського аналітика Олексія Макаркіна.

Economist: знецінення політики США

На тлі того, як кандидат у президенти США Дональд Трамп "розтоптує" неписані правила американської демократії, політика у США стає менш якісною, пише Economist.

Проте такий стиль поведінки не новий для країни, зазначає видання. А сама проблема полягає скоріше не у самій політиці, яку пропонує той чи інший кандидат, а у системі, яку "необхідно зламати" аби подолати проблеми США.

-Коли люди приходять до висновку, що політика – мерзотна справа або просто абсурдна, вони втрачають віру у неї. Це зазвичай робить речі ще гіршими, - пише Economist.

Видання передбачає, що скоріше за все, наступним президентом США стане опонентка пана Трампа – Гіларі Клінтон, проте їй доведеться працювати з нижньою палатою американського парламенту, яку контролюватимуть республіканці.

-Це шлях до шаленого застою, сповненого ненависті, - пише видання.

На думку видання, можливим сценарієм буде спроба імпічменту. А вплив самої Гіларі як в країні, так і за кордоном буде "слабким". Це відповідним чином позначиться і на ролі США у світі.

Єдиним способом уникнути цього може стати усвідомлення того, що "політика – не війна між бандитськими угрупованнями". Її ефективність залежить від змоги опонентів узгодити спільний план дій, а також розуміння того, що до конкурента варто ставитися з повагою незалежно від того, наскільки ти з ним не згоден. В іншому випадку постраждає вся країна, підсумовує Economist.

Велика Британія: наближаючись до кризи

Велика Британія наближається до найбільшої кризи з часу Суецької (1956 року), каже оглядач Times Меттью Перріс.

Цілком очевидно, що через чотири місяці після референдуму, прихильники брекзиту і гадки не мають щодо того, куди ведуть британців, каже він.

"Ми рухаємося до національного приниження, ніхто ні за що не відповідає, і ніхто не знає що робити. Брекзит вийшов з під контролю", - додає оглядач.

Пан Перріс піддає сумніву "м'який" сценарій виходу країни з ЄС, особливо з огляду на "протиріччя", які породив референдум по обидва боки Ла-Маншу. Він додає, що ніхто не усвідомлював наскільки реалістичними можуть бути загрози для британської економіки у разі "жорсткого" сценарію розвитку подій.

Окрім цього, оглядач видання висловлює занепокоєння з приводу відсутності плану виходу країни з ЄС. Він не виключає можливості того, що британський прем'єр-міністр відмовляється консультуватися з парламентом з цього приводу через те, що в неї "просто немає жодного плану".

Наразі країна стоїть на роздоріжжі, а розуміння наміру проведення референдуму кудись зникло. Натомість, залишились різні погляди на майбутнє Британії, жодне з яких не має більшості, підсумовує оглядач.

"Демонстрація сили" на Ла-Манші

Росія готується відправити свої авіаносці через протоку Ла-Манш для того щоб посилити сили країни у здійсненні авіаударів по сирійським повстанцям наприкінці місяця, повідомляє Telegraph.

Такий крок відбудеться на тлі "напружених" відносин між Лондоном та Москвою, підкреслює видання.

Російську ескадру з восьми військових кораблів супроводжуватиме Королівський флот та партнери Великої Британії по НАТО.

-На думку адміралів, Кремль використає цю поїздку як нагоду для демонстрації сили, - пише газета. Вони також очікують на тренувальні запуски з авіаносців біля британських та французьких берегів.

Видання цитує джерело у НАТО, за словами якого, авіаносці можуть вийти з порту біля Мурманська та наблизитися до Ла-Маншу вже наступного тижня.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо, які вулиці в центрі столиці перекриють завтра зранку

17 жовтня з 06:00 будуть перекриті деякі вулиці у центральній частині столиці....

Це може бути цікавим

Cтало известно, какую сумму Турчинов получил в сентябре

В сентябре секретарь СНБО Александр Турчинов получил зарплату в размере 52,5 тысячи гривен....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві активісти вийшли на акцію проти торгівлі людьми

Акція присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми....