Націоналісти засудили руйнування пам'ятника УПА в Польщі

Фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Волинській обласній раді висловлює глибоке обурення з приводу численних фактів недружніх жестів по відношенню до України, які мають місце на території Польщі і нагнітають у польському суспільстві нездорову антиукраїнську істерію.

Про це йде мова у заяві фракції, яку 12 жовтня 2016 року під час сесії Волинської облради зачитав перший заступник голови Волинської «Свободи» свободівець Олександр Пирожик, передає прес-служба Волинської обласної  організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

 - Поляки продовжують активно воювати з мертвими українцями, переходячи усі межі не лише цивілізованих добросусідських міждержавних стосунків, та й елементарної людської логіки та моралі. Декілька днів тому в селі Верхрата Підкарпатського воєводства РП було вчинено акт вандалізму над могилою вояків УПА. У білий день на місцевому цвинтарі двоє нелюдів перфоратором знесли хрест, побили пам’ятні таблиці, знявши цей дикунський акт на відео,  - йдеться у повідомленні.

Руйнування хрестів на українських могилах у католицькій Польщі все більше нагадують нам істерію атеїстичної більшовицької Росії. Лише за два останні роки зафіксовано 14 руйнувань українських могил. В той час, коли в Україні поховання польських солдатів ніхто не руйнує.

Кремль теж починав із мертвих, а потім взявся і за живих. Поляки вже зневажають одне з основних завоювань Майдану та Революції гідності – право українців знати і шанувати своїх національних Героїв. Чого варті лише слова претендента на посаду Генерального Консула Республіки Польща в місті Луцьку Веслава Мазура, який дозволяє собі казати про Провідника ОУН та УПА Степана Бандеру: «Як може бути бандит героєм?»

Трактуючи події 1943 року на Волині, Веслав Мазур дозволяє собі у зверхньому тоні звинувачувати і повчати волинян, нав’язує нам польську імперську версію поглядів на минуле. З огляду на сказане призначення Веслава Мазура генконсулом Польщі у Луцьку є вкрай небажаним і таким, що провокуватиме політику розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а не політику добросусідства та взаємоповаги. Поява такого дипломата в Луцьку може мати в подальшому непередбачувані наслідки.

Сплановану кампанію антиукраїнської істерії доповнює антиісторичний і садонатуралістичний фільм «Волинь», у якому поляки демонструють, як український священик нібито освячує сокири і серпи, якими українці йдуть убивати поляків, як українці спалюють живцем малих дітей тощо. Про українські жертви фільм замовчує, створюючи в уяві глядача образ українця як різуна, палія, бандита, головоріза, вбивцю. Днями у кінотеатрах відбувся прем’єрний показ цього фільму в Польщі, є підстави вважати, що невдовзі цей фільм можуть демонструвати й в інших країнах, у т.ч. в Україні.

ВО «Свобода» завжди виступала за рівноправні стосунки з польським народом, але виключно на основі взаємоповаги та рівності. Українці ніколи не дозволяли собі такого по відношенню до інших народів. У цій ситуації українська влада, МЗС України залишаються сліпими до реального масштабу проблеми. Бездарна дипломатія на чолі з міністром Клімкіним своєю пасивністю лише заохочує антиукраїнський шовінізм із боку поляків. Це – злочинна бездіяльність, зважаючи на те, що маємо справу не з поодинокими випадками, а з цілеспрямованою системною державною політикою теперішньої польської влади, антиукраїнською за суттю.

Влада в Україні вкотре демонструє свою нездатність і небажання відстоювати гідність українців і права наших братів за кордоном. Через це Україна виглядає просто жалюгідно на міжнародній арені. Дехто дивується, чому Захід не надто активно нам допомагає. А хіба в когось виникне бажання мати безхребетного, жалюгідного і бездарного в політичному плані союзника?

Звертаємось до Президента, Верховної Ради, Міністерства закордонних справ України: з вимогою належно реагувати на антиукраїнську істерію у Польщі, зокрема – щодо актів вандалізму над українськими могилами. У зв’язку з відверто антиукраїнською позицією вимагаємо також від МЗС України: не давати згоди на призначення Веслава Мазура на таку відповідальну посаду, як Генеральний Консул Республіки Польща у місті Луцьку».

 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

"Газпром" урезал транзит газа через Украину после запуска "Северного потока"

Российский "Газпром" снизил заявку на транзит газа через территорию Украины по словацкому направлению почти на 20% в связи с завершением плановых работ на газопрово....

Це може бути цікавим

В США студент несколько дней прожил в пещере, где его забыли

Студента из США почти на три дня забыли в пещере Салливан во время университетской поездки....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У мережі показали, як завершується пляжний сезон в окупованому Криму

В інтернеті на фото показали, як закінчує літній сезон один з популярних кримських курортів - село Міжводне в Чорноморському районі....