Новий законопроект повинен мінімізувати корупційні ризики у сфері будівництва

Законопроект 4733-1 мінімізує корупційні ризики у сфері будівництва

Реформування дозвільної системи у сфері будівництва унеможливить будівельні афери та допоможе мінімізувати корупційні ризики в системі держархбудконтролю. Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час круглого столу «Реформування дозвільної системи у сфері будівництва як засіб ефективної боротьби з незаконними забудовами».

За його словами, законопроект 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» передбачає скасування поняття категорії складності будівництва та градацію забудов лише за класами наслідків - значним, середнім та незначним.

«Це звузить поле для маніпуляцій з боку недобросовісних забудовників, а для звичайних громадян, які ведуть нескладні будівництва, він максимально спростить дозвільну систему. Повернення дозвільних документів на доопрацювання будуть скасовані взагалі. Це зніме проблему корупційних ризиків у процесі взаємодії громадянина та державної установи», - відзначив Олексій Кудрявцев.

Також він наголосив, що законодавчі зміни не збільшать навантаження на чесних забудовників: пакет документів на отримання дозволу залишиться незмінним, але забудовники, які раніше за допомогою декларації занижували категорію складності, тепер змушені будуть подавати копії документів для отримання дозволу.

«Законопроект 4733-1 в підготовці до другого читання вже отримав більше ста поправок, - повідомив його співавтор, народний депутат України Дмитро Андрієвський. – Сьогодні важливо обмінятися думками та сформувати універсальний документ, який буде регулювати діяльність підприємств у будівельній галузі. Революційність законодавчих змін полягає в тому, що більше 80% будівництв зможуть починатися вже на наступний день після подання повідомлення. Ускладнення виникнуть лише у тих забудовників, які раніше користувалися недоліками законодавства, розбивали великі комплекси на дрібні об’єкти й будували їх за декларативним принципом під виглядом ІІІ категорії складності».

За словами директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону НаталіїКозловської три роки назад держава пішла шляхом скорочення дозвільних процедур але отримала досить негативні наслідки.

«На жаль, не всі забудовники поводять себе порядно й оскільки кінцевим споживачем їх діяльності є звичайні громадяни, ми вважаємо, що необхідно змінити підходи до цього питання. Мінрегіон вважає, що законопроект 4733-1 є важливим документом і до другого читання спільно з парламентським комітетом та Держархбудінспекцією слід врахувати максимальну кількість пропозицій від депутатів та експертних організацій», - наголосила Наталія Козловська.

Нагадаємо, що в липні 2016 р. Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроект 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який реформує дозвільну систему у сфері будівництва.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как выбрать детскую коляску

Детская коляска - это неизменный атрибут и огромная помощь для молодых родителей, которая позволяет гулять, укладывать спать, легко перемещать детские вещи, игрушк....

Це може бути цікавим

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Експерт: У Росії все більше проблем з ДНР-ЛНР

У Росії стає дедалі більше проблем з підконтрольністю терористів ДНР-ЛНР....