Екс-президент МСЗ "Океан" Шумило звинувачує "Смарт-Холдинг" в умисному доведенні підприємств суднопрому до банкрутства - Інтерфакс

Екс-президент ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод (МСЗ) "Океан", директор ТОВ" Океан-Судноремонт "Леонід Шумило відкидає причетність до олігархату РФ і "Газпрому", і звинувачує «Смарт-Холдинг» Новинського в умисному доведенні підприємств суднобудівної галузі України, включаючи МСЗ "Океан", до банкрутства з метою знищення, про це повідомляє "Інтерфакс" за результатами прес-конфернеції.

На прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", Л. Шумило висловив упевненість в недоцільності продажу, яка готувалася, ліквідатором і комітетом кредиторів МСЗ "Океан" цілісного майнового комплексу (ЦМК) суднозаводу на відкритих торгах.

- Банкрутство було зроблено навмисне. Ліквідація не є найкращим варіантом ... Завод не тільки знаходиться в ліквідації, а знищується, - сказав він.

За словами Л. Шумило, визнання в 2015 році Господарським судом Миколаївської області МСЗ "Океан" банкрутом було ініційовано структурами "Смарт-Холдингу", що належить олігархові Новинському.

- Чомусь глава комітету кредиторів Ігор Волошин і ліквідатор МСЗ «Океан» Ірина Сербін мовчать про те, кому з кредиторів належать 1,4 млрд. кредиторських вимог, які складають близько 78% від сукупних кредиторських вимог усіх кредиторів підприємства, а також - чому виникла ця заборгованість і хто в цьому винен.

Якщо порівнювати з Херсонським, Чорноморським судозаводами (входять в суднобудівний субхолдинг SMG "Смарт-Холдингу" - ІФ) - це одна схема знищення суднобудівних підприємств. Введення в борги, в ліквідацію, - сказав пан Шумило.

За даною схемою, за його словами, в подальшому, збанкротіле підприємство суднопрому має змінити профіль роботи.

Л. Шумило також відкинув звинувачення комітету кредиторів МСЗ "Океан" у зв'язках з екс-міністром енергетики, екс-членом ради директорів ВАТ "Газпром" Ігорем Шуваловим і його офшорами - компаніями Zonel Operations Ltd і Belmont Industries Inc.

Відповідаючи на питання журналістів, він сказав: Це (звинувачення-ІФ) - єдине виправдання діяльності цих людей. За весь цей час жодного документального підтвердження таких зв'язків з" Газпромом "надано не було. Спроба подати цю інформацію у вигляді загальновідомого факту є спробою підмінити реальні проблеми надуманими.

При цьому Л. Шумило також відкинув звинувачення у рейдерському захопленні суднозаводу, уточнивши: проведена на виконання рішення Печерського районного суду Києва передача майна підприємства на його відповідальне зберігання була здійснена без участі ліквідатора в присутності представників правоохоронних органів.

Він не зміг спрогнозувати ймовірність зміни власника МСЗ "Океан".

- У моїй компетенції на сьогоднішній день зберегти наявну власність (суднозаводу-ІФ) ... Відповідно до ст.170 КПК України, накладення арешту на майно не тягне зміну власника, - сказав Л. Шумило, додавши: Не можу нічого сказати, буде зміна власника, чи не буде зміни власника.

За словами глави ТОВ "Океан-Судноремонт", після передачі майна МСЗ "Океан" на його відповідальне зберігання, він очікує завершення здійснюваного сьогодні Генпрокуратурою України досудового розслідування по відкритому в 2014 році кримінальному виробництві за фактом, в тому числі, протиправних дій з майном суднозаводу .

ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" (до квітня 2011 року - "Вадан Ярдс Океан", до грудня 2008-го - Damen Shipyard's Okean, до лютого 2001 го - "Суднобудівний завод "Океан") спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотонажністю до 350 тис. тон.

У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом ПАТ "МСЗ "Океан" за клопотанням близької, за деякими даними, до власника" Смарт-груп "Вадиму Новинському ТОВ" Консалтинг-Гамма "(Кривий Ріг, Дніпропетровська обл).

9 вересня 2016 року Печерський районний суд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно ПАТ "МСЗ Океан" і передав його на відповідальне зберігання директору ТОВ "Океан-Судноремонт", президенту ПАТ МСЗ "Океан" в 2010-2011рр. Леоніду Шумило.

За даними держреєстру, статутний капітал ТОВ "Океан-Судноремонт", становить 3 тис. грн, засновником виступає компанія Finance S.A (Люксембург) - передає Інтерфакс.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Раскрыта тайна гибели Древнего Египта

Международная группа исследователей пришла к выводу, что виной падения древней египетской цивилизации стало извержение вулкана, которое привело к глобальному из....

Це може бути цікавим

Медреформа не відповідає вимогам ВООЗ, бо «хвора» фіскальною метою

І в першу чергу це пов'язано з тим, що медреформа «хвора» фіскальною метою....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Міністр екології закликав українців не спалювати сухе листя

-Зараз в Україні завершується сезон збирання урожаю і відповідно всі масово спалюють опале листя, бадилля та траву, забуваючи при цьому, що дим завдає шкоди не лише ....