Стало відомо, де в Україні найбільше шукають роботу

Протягом третього кварталу 2016 року ринок праці демонстрував відносну стабільність. Кількість вакансій збільшилася на 1%, кількість нових резюме - на 2%. Це досить непогані показники з урахуванням сезонності та традиційного спаду бізнес активності в літній період. В середньому з липня по вересень на Міжнародному кадровому порталі hh.ua щомісячно з'являлося по 21 тис. вакансій та 53 тис. нових резюме.

У зв'язку з літнім затишшям в третьому кварталі ринок праці не показав значного приросту вакансій. Середня кількість пропозицій була практично такою ж, як і в попередньому кварталі, однак зросла на чверть порівняно з першим кварталом 2016 року. Активність пошукачів в літній період також знизилася, проте вже до вересня кількість нових резюме вийшла на показники росту.

З настанням осені і початком нового бізнес-сезону на ринку праці відбулося збільшення пропозицій роботи. Найбільш динамічними проф. сферами були медіа, юриспруденція, банківський сектор, а також робота для починаючих фахівців. Зростання вакансій для останніх, в першу чергу, пов'язане з бажанням працедавців «отримати» молодих перспективних фахівців, які вийшли на ринок праці цього літа. Більш того, збільшилася кількість стажувань та навчальних програм, які все частіше впроваджують українські компанії. Також у зв'язку з початком нового навчального року зріс попит на вчителів і викладачів (приріст вакансій за третій квартал склав 12%).

Не дивлячись на незначний спад пропозицій роботи в ІТ, маркетингу і рекламі, ці проф. області залишаються в лідерах за кількістю нових вакансій. Також в ТОП-5 проф. по сфер за кількістю вакансій входять початок кар'єри, адміністративний і робочий персонал.

У регіонах збільшили свою активність роботодавці Київської, Полтавської, Сумської, Херсонської та Хмельницької областей. У зв'язку з черговим загостренням ситуації на Сході країни скоротилася кількість пропозицій в Луганській і Донецькій областях. Однак якщо півроку тому роботодавці в основному шукали менеджерів з продажу, фахівців із закупівель, адміністративний і робочий персонал, то зараз з'являються вакансії для висококваліфікованих фахівців - журналістів, перекладачів, програмістів, маркетологів.

У третьому кварталі збільшили свою активність пошукачі в області консалтингу, науки і освіти, медіа, юриспруденції та маркетингу. Однак найбільша частка резюме від загального числа на сайті як і раніше доводиться на початок кар'єри, IT, продажі, фінанси і вищий менеджмент.

На початку осені ринок праці продемонстрував позитивну динаміку за кількістю резюме. Однак зростання числа претендентів скоріше говорить про закінчення сезону відпусток і нарощування бізнес-активностей, ніж про збільшення кількості безробітних.

Серед регіонів найбільший приріст резюме був в Одеській та Івано-Франківській областях. Рідше шукали роботу у Волинській, Закарпатській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Незмінними лідерами за кількістю вакансій на сайті залишаються Київ, Дніпро, Харків, Одеса та Львів. У лідерах за кількістю резюме також Донецьк і Запоріжжя.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Силовики ліквідували в Києві підпільний цех із виготовлення зброї

Прокуратура Києва, спільно з співробітниками СБУ та Нацполіціі, виявила на території гаражного кооперативу в Києво-Святошинському районі підпільний цех із виробн....

Це може бути цікавим

Министр КНДР пригрозил Трампу "визитом ракет" в США

Ракетный удар Северной Кореи по США "стал неизбежным" после угроз президента Соединенных Штатов Дональда Трампа....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Тимчук вказав на безглуздість пропозицій Путіна по миротворцям на Донбасі

Пропозиція Росії ввести на Донбас миротворців ООН для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ є ноу-хау Володимира Путіна в миротворчих місіях і є марним....