Затримані донецькими бойовиками діти до цих пір за гратами

Про це пише нардеп Ірина Геращенко в замітці "Діти до цих пір за гратами" в своєму блозі на 15 минут.

Мінськ. До роботи гуманітарноі підгрупи , де працюю я і В. Медведчук, сьогодні у якості експертів доєдналися представники СБУ Ю. Тандит і Ю. Кочанов, а також обмудсмен В. Лутковська, за що їм дякуємо.

Щодо заручників. Перше. Українська сторона наголошує , що нам відоме місцезнаходження 57 заручників зі списку 110 , який ми офіційно передали іншій стороні ще на попередніх засіданнях. Ми по зернятках знайшли інформацію про утримуваних в ОРДЛО українців, і , попри те, що представники ОРДЛО приховують інфо про заручників і говорять лише про 45 бранців , ми ТОЧНО знаємо про наявність 57. Висунули вимогу надати точну інформацію про інших бранців зі списку 110, перестати приховувати іх місцеутримання, (як це раніше вони говорили про В. Жемчугова, І. Без'язикова, та інших, коли відверто брехали, що цих бранців в них немає). Друге. Найближчим часом украінських бранців в ОРДЛО відвідає координатор ОБСЄ в гуманітарній групі Т. Фріш. Він передасть ім листи і передачі від родичів, ми про це домовилися. Але найголовніше ‒ не листи, звичайно, а звільнити людей. Сьогодні представники ОРДЛО визнали, що в наданих ними раніше фантасмагорічних списках на 600 людей, яких вони вимагають амністувати, є чимало тих , хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі і ніяк не підпадає під дію мінських угод.

Отже, ми робимо все для звільнення тих бранців, утримання яких підтверджують бойовики ( це 45 українців), ми вимагаємо від ОРДЛО коректного, а не фантасмагорічного списку тих, кого ( якщо це дозволяють процесуальні норми) , украінська сторона могла б передати , аби звільнити наших бранців і вимагаємо дати інформацію по іншим заручникам, кого розшукуємо. Рухаємося, дуже важко і як равлики...., щоб звільнити.

Другою ключовою темою зустрічі була тема неприпустимості втягування дітей в конфлікт. Українська сторона гостро поставила питання долі підлітків, проти яких в ОРДО порушено  «кримінальну справу», яких звинуватили в «диверсії». Ми розцінюємо цю ситуацію як провокацію проти дітей, порушення Конвенції прав дитини і принципу заборони втягувати дітей у конфлікти. Ми виступили з протестом, що заляканих і заплаканих дітей знімали на відео з наручниками, що це відео «зізнань», отриманих явно під психологічним тиском виклали в мережу, що діти там без адвокатів і батьків. Ми вимагали надати інформацію про долю дітей. Отже, діти й досі за гратами, вони затримані, іх звинувачують в «диверсіях, «шпигунстві» і іншій маячні. А ще, представники ОРДЛО заявили, що відео допиту і зізнань дітей виклали в мережу......на прохання і з дозволу іх батьків! Ось таке жахіття і маячня, друзі.

Ми домовилися, що під час візиту на окуповану територію Т. Фріш відвідає дітей в СІЗО. Ми докладаємо всіх зусиль, аби підлітків відпустили. Також ми поставили питання незаконного вивезення на теритрію РФ українських дітей в прийомних родинах, В. Лутковська вчергове передала списки цих дітей (раніше це робили ми з М. Кулебою) з вимогою надати інформацію про іх долю і місцеперебування. Також ми поставили запитання представникам РФ, а скількиж біженців з Донбасу перебуває зараз на іх територіі і має відповідний статус. Бо ж це це державна таємниця РФ, ніяк не можемо допитися цифри – скільки українців втікли від російськоі зброі і найманців на територію РФ.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стахановськими темпами: Парубій анонсував пенсійну реформу до 1 жовтня

Верховна Рада зобов'язана ухвалити пенсійну реформу до 1 жовтняПро це сьогодні заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає Еспресо....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В сети появилось видео, как российский пилот, во время учений, стреляет по журналистам

Во время учений «Запад-2017» вертолет Ка-52 обстрелял ракетами зрителей, находившихся рядом с полигоном «Лужский» под Санкт-Петербургом....