Генконсула Польщі звинуватили в симпатіях до історичного колоніалізму

Призначення генконсулом Польщі у Луцьку Веслава Мазура, який дозволяє собі під час засідання комісії Польського Сейму повчати українців і вказувати як їм тлумачити свою власну історію та яких героїв шанувати, є вкрай небажаним і таким, що провокуватиме політику розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а не політику добросусідства та взаємоповаги.

Про це 6 жовтня 2016 року заявив голова Волинської "Свободи", депутат Волинської облради Анатолій Вітів, коментуючи позицію майбутнього генконсула Республіки Польща у Луцьку Веслава Мазура стосовно подій на Волині у роки Другої світової війни, а також його ставлення до УПА та Степана Бандери.

Анатолій Вітів констатував, що на Волині не потрібен новий маршалок чи воєвода, який буде вчити українців "правильної історії".

  - Свобода" завжди виступала за рівноправні відносини з польським народом. Але виключно на основі взаємоповаги та рівності. Відверто антиукраїнські висловлювання потенційного консула суперечать політиці добросусідства і сприяють розпалюванню міжнаціональної ворожнечі. Така людина не має права обіймати настільки відповідальну дипломатичну посаду на Волині. Нам не потрібно присилати сюди нового польського маршалка чи воєводу, який буде вчити нас як потрібно жити і кого визнавати своїми героями. Українці ніколи не дозволяли собі такого по відношенню до інших народів. Цілком очевидно, що в кандидата на посаду консула ще не вивітрився дух польського шовінізму. Можливо, з такими думками, він мріє про нову Річ Посполиту? То хай мріє про це в себе вдома. Бо його поява у Луцьку абсолютно небажана і може в подальшому мати непередбачувані наслідки, - сказав він.

Анатолій Вітів нагадав кандидату у консули історію і закликав називати речі своїми іменами та нарешті визнати багатовікову загарбницьку колоніальну політику Польщі по відношенню до України.

 - Кандидат у консули закликає називати речі своїми іменами. Так, ми, українці, не проти називати речі своїми іменами. Тільки, боюсь, що Польщі це буде не дуже приємно чути. Я хотів би поцікавитися у консула, а що взагалі робили поляки на українських етнічних територіях починаючи з середини 14 століття? Були гостями чи загарбниками і поневолювачами? Річ Посполита була типовою польською колоніальною державою, яка проводила політику національного і соціального гноблення інших народів, в тому числі українського. Це поляки разом з Москвою ділили українські, білоруські та литовські землі, а потім самі ж стали жертвами своєї недалекоглядної імперіалістичної політики. Це Польща проводила пацифікацію, полонізацію, асиміляцію українців. Це Польща всадила ніж у спину молодої української держави УНР на початку 20 століття і не допустила створення незалежної України. Тож нехай Веслав Мазур спочатку краще вивчить історію і визнає багатовікову загарбницьку колоніальну політику Польщі по відношенню до України, перш ніж їхати на Волинь і вчити нас, кого ми маємо шанувати і як нам сприймати своє минуле, - додав він.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украинка Анна Музычук выиграла чемпионат Европы по быстрым шахматам

Музычук получила 7 побед, 4 раза сыграв вничью....

Це може бути цікавим

Україна та Польща підписали меморандум про будівництво міжнародної автомагістралі

Міністр інфраструктури Володимир Омелян і міністр інфраструктури та будівництва Польщі Анджей Адамчик підписали меморандум про співпрацю в будівництві транспор....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Литве возле советских памятников поставили "антиидеологические" таблички

На севере Литвы у советских мемориалов появились таблички, указывающие, что "идеологические надписи советского периода" на памятниках не соответствуют историческ....