Покрова чи "маївка". Експерт про вплив на економіку святкових днів

У Верховній Раді неодноразово виникали ініціативи щодо відміни першотравневих свят, оскільки, на думку авторів, вони негативно впливають на економіку. Втім, як пише на своїй сторінці в Facebook експерт з трудового права та активіст ГО "Соціальний рух" Віталій Дудін,  пік ділової активності в Україні припадає якраз на осінні місяці. 

Втім, за словами юриста, це зовсім не означає, що нещодавно впроваджений вихідний на честь Дня захисника України 14 жовтня матиме якісь згубні наслідки.

- Готові святкувати 14 жовтня? А економіку вам не жалко? Нагадаю, що у Верховній Раді зареєстровано цілих ЧОТИРИ проекти, якими пропонувалось скасувати як свято 1,2 чи 9 травня або ж всі одразу. Мають вони нібито економічні причини. Як сказано у пояснювальній екс-свободівця Бублика (№4722-1), «зайвий» день відпочинку у травні «призведе до значних втрат». Ще є проект від Медуниці, Бригинця і ко (№4722). «Зменшення кількості святкових та вихідних днів матиме позитивний вплив на економіку України», – недвозначно каже пояснювальна. Згідно маркетингових і економічних досліджень, травень (на відміну від жовтня) не є періодом підвищеної купівельної активності. Але вихідний у нас буде у пік ділової активності! Отже, у даному разі ринкові міркування поступаються необхідністю зміцнення націєтворчої міфології, - каже юрист.

В той же час він наголошує, що Міжнародна організація праці визнала відсутність зв'язку економічного зростання зі зменшенням вихідних і нагадує, що найтриваліша відпустка – в успішній Франції (30 днів на рік).

- Більше того, профільний комітет (з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, -  ред) Людмили Денісової визнав політичні аргументи нікчемними – «маївка» укорінена в українських традиціях. «Святкування 1 травня на офіційному рівні в Україні має майже столітню традицію і було запроваджене ще Українською Центральною Радою, зокрема, Закон УЦР про восьмигодинний робочий день від 25 січня 1918 року, який став праобразом першого українського Кодексу законів про працю, до числа свят відніс і 1 травня», – на таких підставах зарубали один законопроект, - зазначає Дудін.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Чоловік невдало стрибнув з мосту

Внаслідок падіння він отримав перелом хребта....

Це може бути цікавим

В Киеве задерживают самолёт на Харьков

Причины задержки рейса на данный момент неизвестны....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Рада фінансової стабільності хоче відрегулювати ринок криптовалют

Рада з фінансової стабільності підтримала концепцію регулювання операцій з криптовалютами....