Особливості підбору державних службовців

П’ять місяців, як набрав чинності новий Закон України «Про державну службу» (далі – Закон)  від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.  У цьому законі передбачено новий порядок підбору державних службовці. Пропонуємо розглянути всі зміни, які відбулися у цьому порядку.

Статтею 22 Закону передбачено, що з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов’язки, проводиться конкурс на зайняття вакантної посади державної служби (далі – Конкурс) відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Так, 25 березня 2016 року постаново Кабінету Міністрів України № 246 затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби (далі – Порядок).

Відповідно до Порядку Конкурс проводиться поетапно:

1) прийняття рішення про оголошення конкурсу;

2) оприлюднення рішення про оголошення конкурсу;

3) приймання документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;

4) попередній розгляд поданих документів на відповідність встановленим законом вимогам;

5) проведення тестування та визначення його результатів;

6) розв’язання ситуаційних завдань та визначення їхніх результатів (крім категорії “В”);

7) проведення співбесіди та визначення її результатів;

8) проведення підрахунку результатів конкурсу та визначення переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата;

9) оприлюднення результатів конкурсу.

Варто звернути увагу, що оголошення про проведення конкурсу на вакантну посаду державної служби оприлюднюється:

– за категорією “А” – на офіційних веб-сайтах суб’єкта призначення та Нацдержслужби;

– за категоріями “Б” і “В” – на офіційних веб-сайтах державного органу, у якому проводиться конкурс, та Нацдержслужби.

Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, подає (особисто або поштою) конкурсній комісії такі документи:

1) копію паспорта громадянина України;

2) письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби (за формою згідно з додатком 2), до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмову заяву, у якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону або копію довідки встановленої форми про результати такої перевірки;

4) копію (копії) документа (документів) про освіту;

5) посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою;

6) заповнену особову картку встановленого зразка;

7) у разі проведення закритого конкурсу – інші документи для підтвердження відповідності умовам конкурсу;

8) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, але має інвалідність та потребує у зв’язку з цим розумного пристосування, подає заяву про забезпечення в установленому порядку розумного пристосування. Отже, перейдемо до того, як же буде проводитися власне конкурс.

На зайняття посад державної служби категорії “А” за згодою кандидатів може проводитися відеофіксація, а для категорій “Б” і “В” за рішенням конкурсної комісії може проводитись аудіофіксація.

Кандидати, документи яких пройшли перевірку, проходять тестування. Одне завдання містить 40 тестових питань, які обираються для кожного учасника тестування автоматично із загального переліку питань, що включає не менш як 100 питань на знання кожного з видів законодавства.

Перелік тестових питань затверджений Нацдержслужбою разом з Мін’юстом від 06.05.2016 № 97/1328/5 та оприлюднений на її офіційному веб-сайті.

Під час проведення тестування його учасникам забороняється користуватися додатковими електронними приладами (крім випадків, коли використання додаткових електронних приладів становить розумне пристосування), підручниками, навчальними посібниками, іншими матеріалами, а також спілкуватись один з одним. У разі порушення зазначених вимог кандидат відсторонюється від подальшого проходження конкурсу, про що складається відповідний акт, який підписується присутніми членами конкурсної комісії.

Загальний час для проведення тестування повинен становити не більш як 40 хвилин.

За відсутності умов для проведення автоматизованого тестування (відсутність належної комп’ютерної техніки, відсутність Інтернет-зв’язку та інших умов) тестування проводиться письмово.

До наступного етапу конкурсу допускаються кандидати, які надали правильні відповіді на більшу кількість тестових питань.

Про дату і час проведення наступного етапу конкурсу кандидатів інформують додатково.

Наступний етап конкурсного відбору категорії “А” і “Б”  – ситуаційне вирішення завдань.  Ситуаційні завдання розв’язуються письмово впродовж однієї години.

Останнім етапом конкурсу є співбесіда.

Визначення остаточних результатів конкурсу здійснюється у балах як середнє арифметичне значення індивідуальних оцінок.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дніпро на межі: Чому посередині головної річки країни можна гуляти по коліно у воді

Прогулянка по коліно у воді посередині Дніпра в Києві стала реальністю....

Це може бути цікавим

Американцы показали лазерную систему защиты от дронов

Американская компания Lockheed Martin опубликовала видео испытаний перспективной лазерной системы защиты объектов от беспилотных летательных аппаратов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Пророссийские аккаунты в Facebook организовывали митинги в поддержку Трампа

Издание The Daily Beast выяснило, что пророссийские аккаунты в Facebook организовывали митинги в поддержку президента США Дональда Трампа и против Хиллари Клинтон....