Активісти виявили порушення в Товаристві Червоного Хреста України

Міністерство охорони здоров’я України багато років фінансує патронажну службу Товариства Червоного Хреста України, яка не здійснює діяльності в сфері охорони здоров’я. Чому так відбувається – повинні врешті розібратися правоохоронні органи. Про це стало відомо з результатів перевірки Державної аудиторської служби України, які були опубліковані на сайті служби.

Отже, після численних запитів та звернень Тransparency International Україна до різних відомств, сюжетів у ЗМІ, інших публічних заходів Державна аудиторська служба України нарешті перевірила Міністерство охорони здоров’я та виявила, що відомство виплатило з коштів державного бюджету Товариству Червоного Хреста України 252,3 млн. грн., проте діяльність у сфері охорони здоров’я патронажною службою ТЧХУ не здійснювалась.

Голова Севастопольської міської організації Товариства Червоного Хреста України Олександр Коваленко, який став викривачем корупції в ТЧХУ, висловив подяку юридичному раднику ТІ Україна Дмитру Кузіну, голові комітету ВРУ з охорони здоров’я Ользі Богомолець, Міністру охорони здоров’я Уляні Супрун, телевізійній ведучій «Надзвичайних новин» Вікторії Сеник, колегам з ТЧХУ та всім представникам ЗМІ, які доклали зусилля для перевірки ситуації в ТЧХУ.

ТІ Україна, починаючи з листопада 2015 року, приділяє пильну увагу до вивчення можливих зловживань у Товаристві Червоного Хреста України, про які повідомляють викривачі. Тоді до організації звернулися волонтери, які розказали про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою з боку ТЧХУ, яка надійшла для розповсюдження серед малозабезпечених верств населення та тимчасово переміщених осіб з окупованих територій. Отримані за гуманітарну допомогу гроші представники Червоного Хреста називали «благодійними внесками». Окрім того, волонтери повідомили про факти платного проведення курсів першої медичної допомоги, які повинні бути безкоштовними для усіх охочих, та про інші неправомірні дії співробітників відділень поважної громадської гуманітарної організації у Києві та інших регіонах України.

Юристи Тransparency International Україна звернулися з цією інформацією та доказами до правоохоронних органів, Міністерства охорони здоров’я України, а також партнерів Товариства Червоного Хреста України і вимагали втрутитись у ситуацію і не ігнорувати оприлюднені факти, що вказували на можливість зловживань.

Також ТІ Україна разом з волонтерами провела акцію в день виборів нового керівництва Товариства, щоб привернути увагу до відсутності публічної звітності та інших непрозорих процедур у діяльності ТЧХУ.

 - Факт того, що Державна аудиторська служба виявила порушення та повідомила про них правоохоронні органи – це результат спільної кропіткої праці викривачів і багатьох небайдужих людей. Державні аудитори підтвердили те, про що ми вже багато місяців повідомляємо державні відомства та правоохоронні органи. І зараз, під час формування бюджету на наступний рік, результати перевірки можуть вплинути на вирішення проблеми в той час, коли в бюджеті не вистачає грошей на мінімальні потреби державних та комунальних лікарень. Сподіваємось, що врешті-решт правоохоронні органи знайдуть і покарають винних, а безвідповідальне витрачання державних грошей на патронажну службу Товариства Червоного Хреста України припиниться, – коментує юридичний радник ТІ Україна Дмитро Кузін.

До ТІ Україна продовжують звертатися викривачі корупції в державних органах. На переконання представників організації, підтримка і робота з викривачами – сфера, яка має високий потенціал для розвитку.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На вулиці Теліги перекинулося авто, двоє постраждалих

По вул. Олени Теліги в Києві сталася ДТП, в якій постраждали водій та пасажир....

Це може бути цікавим

Порошенко в Канаді обговорив посилення санкцій проти РФ

Президент Петро Порошенко під час візиту у Канаду обговорив з канадськими парламентарями можливе посилення санкцій проти Росії....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Украине продолжают расти цены на мясо

За последний месяц в Украине цена на говядину выросла на 3,5%, килограмм курятины подорожал на 3,9%, а сало – на 5,2%....