Незаконні забудови. Як не попастися на черговій афері забудовника?

Рекомендації радника столичного мера Сергія Левади.

28 вересня відбулася інтернет-конференція Сергія Левади і Наталії Доценко-Білоус «Довгоочікувана новела! Держконтроль за дотриманням прав покупців житла, що будується», на якій запрошені експерти давали поради, як правильно обирати надійного забудовника.

При виборі забудовника окрему увагу слід звернути на низку важливих аспектів. Покупцю слід звернути увагу на наявність дозвільних документів, що засвідчують право на земельну ділянку та дозвіл на виконання будівельних робіт.

- Головна проблема в тому, що об'єкти, будівництво яких здійснювалося незаконно, без документації на землю та інших дозвільних документів, з порушенням містобудівної документації приведуть до того, що ввести в експлуатацію такі будинки практично нереально, - підкреслили Сергій Левада і Наталія Доценко-Білоус.

Проблеми виникають в силу різних причин:

  1. Забудовник не розрахував свої фінансові можливості. Власних і залучених коштів виявилося недостатньо для продовження будівництва.
  1. Забудовник навмисне звернув будівельні роботи, зібравши гроші з інвесторів. Такий сценарій має всі ознаки типової стройафери.
  1. Забудовник почав будівництво без дозвільних документів. Тут ситуація може варіюватися від відсутності зареєстрованої декларації або дозволу до відсутності базових документів - права на землю і містобудівних умов.
  1. Забудовник надав інвестору житло, але порушив параметри метражу або якості матеріалів.

Щоб змінити ситуацію в кращу сторону, Сергій Левада і Наталія Доценко-Білоус пропонують ряд заходів, спрямованих на недопущення незаконних будівництв, контролю за цільовим використанням коштів і гарантій захисту прав інвесторів з боку влади.

Вони відзначили, що правовою передумовою для затвердження положення про державний контроль за дотриманням забудовниками договірних зобов'язань перед інвесторами в житловому будівництві став закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу". Відповідно до норм цього закону місцеві адміністрації, зокрема, КМДА, були наділені повноваженнями щодо державного контролю за договірними зобов'язаннями забудовників і покупцями нерухомості, що будується.

- Практично закінчився рік з моменту прийняття закону, і з усіх адміністрацій тільки КМДА зробила кроки до виконання згаданої норми закону, - констатували вони.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Астрономы нашли уникальный двойной астероид-комету

Астероид 2006 VW139 (288P) был открыт в 2006 г....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Найдена самая близкая к Земле двойная черная дыра

Астрономы из Рочестерского технологического института обнаружили самую близкую к Земле двойную черную дыру....