​ На відкритті виставки Анатолій Криволап  подарував Львову свою картину

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n
\r\n
\r\n
\r\n\r\n\r\n\r\nДнями в Національному музеї ім. Андрея Шептицького урочисто відкрилась виставка «Музейна колекція» найвідомішого у світі українського художника, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка - Анатолія Криволапа.
\r\n
\r\n
Ця подія визвала справжній ажіотаж серед львів’ян та гостей міста. В день відкриття на виставку завітало більше тисячі відвідувачів, - нечувана для Львова кількість поціновувачів мистецтва. На церемонії відкритт​я​ стало відомо,  що художник подарував музею свою картину \"Вечірні рефлекси\" (2014 рік). Це перша персональна виставка Анатолія Криволапа у Львові, вона відбулась у межах проекту UKRAINE. THE BEST (героєм якого є Анатолі Криволап) за підтримки  інтернет-платформи Cultprostir.ua та видавництва «Атлант-UMS». Напередодні UKRAINE. THE BEST завоювала звання «Найкраща книга року» 23-го «Форуму видавців».
\r\n
\r\n
\r\n
\r\n\r\n

Анатолій Криволап очолює рейтинг найуспішніших українських художників. З 2010 по 2015 рік на вітчизняних та міжнародних аукціонах було придбано 18 картин його авторства. Його роботи входять майже у всі зібрання найвідоміших українських колекціонерів сучасного мистецтва. На виставці «Музейна колекція» представлено понад  30  найкращих робіт митця із приватних колекцій та нові твори. Під час відкриття також було презентовано арт-каталог із серії «Музей приватних колекцій» під назвою «Анатолій Криволап. Збірка №1». Це –– перший в Україні каталог творів одного художника, до якого увійшли 299 робіт тільки із зібрань  українських колекціонерів. 

\r\n

«Люди з інших міст приїхали спеціально до Львова, щоб подивитися на роботи Криволапа наживо й побачити художника особисто, – розповідає автор проекту UKRAINE. THE BEST, засновник та керівник cultprostir.ua Юрій Комельков. – На відкриття завітало більше тисячі відвідувачів. Зала музею ледь вмістила всіх, хто прийшов». 

\r\n

Більше про проект UKRAINE. THE BEST та картини, що представлені у Львові Анатолій Криволап та  Юрій Комельковрозповіли в інтерв’ю для каналу НТА.

\r\n

Виставка триватиме до 17 жовтня в історичному музейному комплексі Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького за адресою: вул. Драгоманова, 42 (другий корпус). 

\r\n

Анатолій Криволап отримав класичну фахову освіту, навчаючись у  Державному художньому інституті у Києві (тепер – Націона́льна акаде́мія образотво́рчого мисте́цтва і архітектури). Після завершення навчання  протягом п’ятнадцяти  років   активно шукав себе у мистецтві, не бажаючи творити в рамках  соцреалізму. Протягом цього періоду  близько заприятелював із польським лікарем Рішардом Врублевським,  який став його близьким другом і великим поціновувачем творчості.

\r\n

Важливою подією у творчому житті А.Криволапа  стала республіканська художня виставка, присвячена 45-й річниці перемоги у Другій світовій війні (Київ, 1990). Представлений на ній твір митця “Багряні висоти” викликав значний резонанс, по суті, відкривши  художника для мистецької спільноти. Невдовзі А. Криволап увійшов  до складу творчого об’єднання “Живописний заповідник” (1992 – 1995), яке відіграло вагому роль у розвитку сучасного українського образотворчого мистецтва.

\r\n

Наступні роки були позначені потужним творчим злетом  й широким визнанням художника  не лише в Україні, а й поза її межами. Роботи авторства А. Криволапа активно виставлялись, продавались і колекціонувались по всьому світу.

\r\n

У 2011 році Анатолій Криволап став лауреатом загальнонаціональної премії «Людина року» у номінації: «Митець року». Тоді ж фотографія українського художника вперше з’явилася на обкладинці журналу «Forbes». 

\r\n

2012 року знаменною подією у житті  митця стало вручення йому найвищої державної нагороди  –  Національної Шевченківської премії за цикл картин \"Український мотив\". Цикл складається із семи серій, присвячених змалюванню багатства й краси української природи – від Кримських гір та Карпат до рідних для художника пейзажів Київщини.

\r\n

 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Участник АТО умер на полигоне в Ровенской области

На полигоне в Ровненской области умер 46-летний участник антитеррористической операции Михаил Сидор....

Це може бути цікавим

Нацбанк послабить гривню у курсах валют на 25 вересня

Національний банк України установив офіційні курси валют на понеділок, 25 вересня....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Вчені вперше виявили істоту без мозку, яка може спати

Науковці знайшли вид медуз, які можуть спати навіть без наявності мозку....