Гаррі Поттер і проклята книга

joan-120816-1

"Ця книжка - це лише спосіб для Ролінг заробити більше грошей", - казали вони. "Та вона там сама майже нічого не писала, їй ще двоє авторів допомагали", - казали вони. "Сюжет, якщо цей фанфік можна так назвати, у порівнянні з любою частиною про Гаррі Поттера просто нікчемний." І усі вони були праві.

Якщо ви так само, як я гадали, що історія "хлопчика, що вижив" та його друзів закінчилася в сьомій книжці, то ви були праві. Стоячи в довжезній черзі за книжкою, яку вже назвали, щонайменше, посередньою експлуатацією почуттів потероманів, я розуміла, що саме я куплятиму. Перед стартом продажів в п'ятницю я вже достатньо чула про виставу, що пройшла у Лондоні 30-го липня 2016-го, адже сама книжка це "сценарій спеціального репетиційного видання", як на ній написано. Після вистави, звичайно, сам сюжет п'єси, а, отже, і книги, був "злитий" в Інтернет. Тому я не мала високих очікувань стосовно книги, але хотіла перевірите чи все насправді так погано. І так, все погано.

Буде трохи спойлерів. Сюжет книги зав'язаний навколо часовороту та подорожей у часі, власне, як і третя частина Гаррі Поттера, в якій Гаррі та Герміона врятували Сіріуса Блека, дізналися, хто насправді зрадив батьків Гаррі та як правильно імітувати перевертня, що виє. В цій ж книзі головні герої, якими стали сини Гаррі Поттера та Драко Малфоя (Альбус та Скорпій), три рази подорожують у часі, але нічого не змінюють. Ті, хто міг бути врятований, все одно помирають, більш того, ще одна дитина вмирає додатково. А стосунки батька і сина, якими ми буцім то маємо перейматися, взагалі не "чіпляють". І найгірше, що батько - це Гаррі, якій в книжці вийшов просто жахливим. Він не розуміє сина і не сильно намагається це зробити. Єдині персонажі, за якими цікаво спостерігати, це Драко та Скорпій Малфої, а також головний антагоніст - Дельфі, яка лише хотіла зустрітися із батьком (ну так вийшло, що то Волдеморт. Буває). А сам син Гаррі Поттера міг би бути цікавішим, але як для головного героя розписаний не надто добре. Безсумнівно, в книжки є і хороші моменти, але вони тьмяніють на фоні сюжетних дірок, дивної мотивації або, навпаки, бездіяльності героїв.

Поки читаєш цю суцільну пародію на "Назад у майбутнє", весь час згадується відео з каналу "How it should have ended", де втомившись від всього, що наробив Волдеморт, Северус Снейп бере часоворот, повертається на сорок років назад і вбиває маленького Тома Реддла. А потім каже Дамблдору, якого зустрів в тому часі: "Чувак це дуже довга історія. Доведеться написати сім книжок аби її пояснити, або зняти вісім фільмів." Є підозра, що знімуть і дев'ятий. Та якщо він вийде з тим самим перекладом, що і книжка, я на нього піду, адже переклад є одним з небагатьох її плюсів.

Ця восьма книжка нічого не додає до світу, який ви вже знаєте. Її можна було б зробити кращою, якби над нею працював один автор, адже іноді відчувається якась нерівність у розповіді. Якби це була повноцінна книга, де було б достатньо часу для розкриття персонажів і збагачення Чарівного світу. Наразі ж, якщо ви ну дуже великий фанат Гаррі Поттера, можете почитати. Але якщо в вас дома є хоча б якась частина Гаррі Поттера, неважливо перша чи п'ята, краще почитайте її.

Прочитала книжку та розповіла про неї Марина Фіщук.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Українська команда відправляється до Канади для участі в «Іграх нескорених»

Міністерство соціальної політики разом з Міністерством оборони та Трастовим фондом НАТО–Україна з питань реабілітації учасників антитерористичної операції та ....

Це може бути цікавим

В Киеве автохам припарковался прямо посреди дороги

Вчера, 19 сентября, в Киеве заметили автомобиль, который был припаркован прямо посреди проезжей части....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....