Чорновіл: Звільнення суддів-порушників не можна назвати люстрацією

Суддів-порушників Верховна Рада звільняла ще за старою процедурою. Це не можна поки що назвати люстрацією, адже зміни до Конституції в частині правосуддя вступають у силу 1 жовтня. А всі зміни повинні завершитися через рік.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи звільнення Верховною Радо 29 суддів-порушників.

-Наразі до суддів ще не діють норми, прийняті в змінах до Конституції, якими передбачено ротацію суддів, проведення по кожному з них окремої процедури, яку можна назвати люстрацією, – зазначив експерт.

При цьому, за його словами, складно сказати, чи після вступу в силу змін до Конституції в суддівському корпусі відбудеться справжня люстрація. Може статися так, як з реформою правоохоронних органів – коли "старі" міліціонери стали "новими" поліцейськими, і жодних проблем у них не виникло.

За словами Тараса Чорновіла, Верховна Рада фактично виконала звичайну рутинну роботу, яку має робити мало не щотижня. Але, на жаль, звільнення суддів-порушників відбувалося занадто повільно. Насправді в місяць на розгляд виносилися рішення по звільненню за порушення присяги від 1 до 4 суддів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві дві жінки, погрожуючи ножем, пограбували пенсіонерку

Аби потрапити до оселі старенької, грабіжниці видали себе за працівниць комунальної служби....

Це може бути цікавим

Маленький ребенок захлебнулся во время купания

Маленький ребенок захлебнулся во время во время купания....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Cколько фанатов уже приехало в Киев на Лигу чемпионов

Пограничная служба уже оформила почти 10 тысяч иностранных гостей, которые приехали в Киев на финал Лиги чемпионов....