Після року обмежень, люди на сході України стикаються з серйозними складнощами перетину лінії розмежування

Надзвичайні обмеження на пересування в східній частині України тепер, через два роки від початку конфлікту, створюють все більш тривожні труднощі і обмежують доступ тисячам людей, включаючи людей похилого віку, до медичного обслуговування та соціальних виплат.

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) закликає владу полегшити становище близько 26 000 осіб, які щодня перетинають лінію розмежування між контрольованою та неконтрольованою урядом територією України. Вони стикаються з виснажливими й подекуди образливими процедурами та вистоюють багатогодинні черги, щоб відвідати своїх рідних, придбати продукти і ліки, а також вирішити питання з документами і отримати пенсії й інші соціальні виплати.

Довгі черги залишаються найбільшою проблемою для людей, які бажають перетнути лінію розмежування. У чергах люди стикаються з довгими перевірками безпеки і документів, обмеженою кількістю відповідного персоналу на пунктах пропуску (КПВВ). Більше половини людей, що подорожують машинами розповідають, що через неможливість завершити формальності протягом одного дня, вони змушені були хоча б один раз ночувати біля КПВВ.

Згідно результатів щомісячного дослідження УВКБ ООН, одна з чотирьох осіб, яка стоїть у черзі на КПВВ, належить до категорії найбільш незахищених осіб. Такими є особи з інвалідністю, люди похилого віку (старше 65 років), особи, що мають проблеми зі здоров‘ям, а також жінки з дітьми. Співробітники УВКБ ООН спостерігали випадок, коли пара похилого віку змушена була стояти у черзі 7 годин, очікуючи автобус, яким вони планували доїхати до своїх родичів.

Щоб перетнути  лінію розмежування, люди вишиковуються в черги у місцях, необлаштованих укриттями від сонця й дощу, за умов відсутності або недостатньо повного медичного обслуговування на місцях. У звіті повідомляється про випадки смертей через сильну спеку у літній період, проте ситуація, вочевидь, буде ще більш тривожною із настанням зими. Моніторинг також показує відсутність належного санітарного забезпечення й питної води для осіб, що очікують у черзі.

Як наслідок проведеного моніторингу, Агентство ООН у справах біженців цього літа облаштувало укриття від негоди та спеки для тих, хто стоїть у черзі на усіх діючих пропускних пунктах східної України. Наші команди на місцях докладають зусиль для пошуку рішення у питанні забезпечення транспортом віддалені населені пункти по обидва боки лінії розмежування, які постраждали внаслідок конфлікту.

Незважаючи на домовленість про припинення вогню, узгоджену ще у 2015 році, ситуація в області безпеки на сході України залишається напруженою і нестабільною. Поновлення бойових дій тривають, і люди, стоючи у чергах, щоб перетнути контакту лінію, ризикують постраждати від обстрілів або наявності наземних мін і вибухонебезпечних залишків війни.

Багато населених пунктів опинились в ізоляції у зв‘язку з припиненням транспортного сполучення через обстріли. Існує нагальна потреба у запуску автобусних маршрутів для перетину пунктів пропуску для вразливих груп осіб, які складають майже 40% від загальної кількості подорожуючих.

Під час опитування УВКБ ООН, респонденти висловлюють своє занепокоєння через ймовірну корупцію на пунктах пропуску, а також через багаторазові закриття КПВВ з причин обстрілів. Багато з тих, хто стоїть у чергах, повідомляють про недостатню поінформованість громадян про вимоги до документів і процедури перетину лінії розмежування. Невизнання документів, виданих «органами» непідконтрольної уряду території України, зумовлює неможливість неповнолітніх перетнути лінію розмежування на контрольовану урядом територію. Також відомо про ряд випадків, коли дітям відмовляли у перетині лінії розмежування на непідконтрольну територію, якщо їх супроводжував лише один із батьків.

Агентство ООН у справах біженців закликає владу до прискорення та спрощення процедур на контрольно-пропускних пунктах. Влада повинна забезпечити збільшення пропускної спроможності на місцях, облаштувати КПВВ камерами спостереження, щоб запобігти випадкам зловживання, збільшити кількість співробітників жіночої статі на всіх пунктах перетину лінії розмежування. УВКБ ООН продовжує напрацьовувати комплекс заходів для удосконалення та пришвидшення процедур, а також планує організувати автобусний маршрут для найбільш вразливих категорій осіб, щоб зменшити кількість складнощів, з якими вони стикаються при переході пунктів пропуску.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

На майнинг одного биткойна уходит энергии, как на целый дом за месяц

Майнинг биткойнов использует много электроэнергии, что делает безопасными подобные операции, так как неправомерные схемы становятся слишком затратными....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дрон доставил лекарства и буррито

Компания X (изначально лаборатория Google X, но позднее она была выделена в самостоятельную компанию в составе холдинга Alphabet), представила проект беспилотных доставщи....