Експерт розповів, що означає падіння індексу конкурентоспроможності України

28 вересня 2016 року було опубліковано індекс конкурентоспроможності, який щороку визначається представниками Всесвітнього економічного форуму. Згідно з рейтингом інвестиційної привабливості, Україна опустилася на 85-ю зі 140 позицій. На думку Президента Асоціації захисту банків Катерини Назимко, падіння рейтингу України на 9 позицій за останні 2 роки свідчать про провал реформ, що проводяться.

Основними причинами нашого падіння в індексі, який є одним з головних показників розвитку країни, названі політична нестабільність, тотальна корупція, висока інфляція, недоступність дешевих і довгострокових кредитів, високий рівень злочинності, поганий стан здоров'я громадян, малоосвічена робоча сила. Макроекономічні показники України цього ж рейтингу зайняли 12-е місце з кінця.

- Підтвердженням рейтингу є конкретні цифри. Зокрема, прямі іноземні інвестиції в економіку України за станом на 1 липня 2016 року склали $ 44,8 млрд. Це на $ 12,3 млрд. Менше в порівнянні з 1 січня 2014 року. Якщо ж взяти світові рейтинги в цілому, то в більшості випадків Україна знаходиться на останніх позиціях. Це відбувається тому, що реформи владою як би заявлені, але насправді вони не проводяться. І якщо це можна намагатися приховувати від громадян, то у випадку з іноземними фахівцями такий варіант не проходить, - заявила Катерина Назимко.

На думку експерта, чиновникам слід активізуватися в створенні зрозумілих і передбачуваних правил гри для бізнесу, щоб хоча б мінімально збільшити приплив іноземних інвестицій в країну.

- Як ніколи інвестиції потрібні в банківському секторі, який вже третій рік не може вибратися з кризи. Для того, щоб інвестори знову повірили в розвиток українського банківського бізнесу, нам необхідно розробити прозору і ефективну стратегію розвитку банківського сектора, припинити тотальне виведення банків з ринку і послабити тиск регулятора на фінустанови, - підсумувала Катерина Назимко.

Асоціація захисту банків об'єднала експертів та учасників фінансового ринку, щоб розробити альтернативну стратегію виходу банківського сектора з кризи і повернути Україні інвестиційну привабливість.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У США помер відомий музикант

У суботу, 23 вересня, в США помер американський соул-співак Чарльз Бредлі....

Це може бути цікавим

Мережі обурила заява скандального блогера про надання Україні смертельного зброї від США

Соціальні мережі обурила заява скандального блогера Руслана Коцаби про те, що Україні не можна виділяти смертельну зброю....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Прогноз погоды: в Украине дожди и грозы

В воскресенье, 24 сентября, на большей части территории Украины ожидается дождь, местами грозы....