Київ робить все, щоб вчасно запустити опалювальний сезон, - Кличко

Мер Києва Віталій Кличко наполягає на внесенні до Верховної Ради проект закону щодо погашення та реструктуризації заборгованості за енергоносії та списання штрафних санкцій в теплопостачанні.

Про це Кличко заявив під час засідання антикризового енергетичного штабу з підготовки країни до осінньо-зимового періоду, який відбувся під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

- Ми протягом кількох місяців наголошували на критичних факторах, які не дозволяють теплопідприємствам належно підготуватися до зими. Вже протягом кількох місяців заблоковані рахунки теплопостачальних підприємств. Таких по Україні 104. Немає коштів і на встановлення будинкових лічильників та на заміну аварійних мереж. І все це при тому, що рівень розрахунків за газ по Києву перед НАК Нафтогаз складає 101%! – наголосив Віталій Кличко.

- Нам закидають: у вас же перевиконання бюджету. То, мовляв, «закривайте» все за бюджетні кошти. Але ж ми працюємо в рамках закону. До того ж об'єктивно є речі, на які місцева влада не може вплинути, - зазначив він.

Кличко підкреслив, що столична влада, з огляду на всі критичні фактори, зробила і робить все, щоб врятувати ситуацію і щоб в Києві опалювальний сезон не був зірваний.

- Ми прийняли рішення про встановлення частини лічильників інвестиційної програми «Київенерго» за рахунок міських коштів. Ціна питання - майже 40 млн. грн. На сьогодні більше 90% столичних будинків вже оснащені лічильниками тепла, що дозволить скоротити витрати киян на оплату тепла, - відзначив Віталій Кличко.

Також, сказав мер Києва, місто було змушене надати аванс «Київенерго» в обсязі 250 млн грн.

- Тобто, ми сьогодні робимо все, що можемо – готуємося до зими в автономному режимі, я б сказав так, - сказав Віталій Кличко.

Він підкреслив, що ситуація в столиці не відрізняється від ситуації в багатьох інших містах країни: в більшості теплопостачальних підприємств заблоковані рахунки та відсутні обігові кошти, не виконуються інвестиційні програми та планові ремонти, зростає кількість пошкоджень тепломереж.

Мер відзначив, що столична влада наполягає негайно: подати до Верховної Ради України проект закону щодо погашення та реструктуризації заборгованості за енергоносії та списання штрафних санкцій в теплопостачанні; внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», в частині погашення компенсації різниці в тарифах, що виникла в 2015 році; внести зміни в алгоритм розподілу коштів із спецрахунків в частині розподілу коштів тепловиків виключно згідно зі структурою затверджених тарифів, без застосування дискримінаційних підвищуючих коефіцієнтів на користь «Нафтогазу»; погасити заборгованість підприємств і організацій державного бюджету за спожиті енергоносії.

Прем’єр-міністр відзначив, що дає доручення розробити план заходів щодо врегулювання ситуації, в тому числі й проблем, які стосуються взаємрозрахунів між НАК «Нафтогаз» та теплокомуненерго. І розглянути це питання на екстреній нараді на наступному тижні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ОБСЄ збільшує кількість спостерігачів в Україні

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ збільшить кількість спостерігачів за ситуацією в Україні до 800 осіб, заявив перший заступник керівника СММ ОБСЄ Олександр Хуг....

Це може бути цікавим

У Лондоні з'явилися нові графіті Бенксі, - фото

Два нові графіті відомого і таємничого вуличного художника Бенксі були помічені у центрі Лондона....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....