У Києві нагородили найактивніших учасників Мовомарафону-25 та підбили підсумки акції

У суботу, 24 вересня, у приміщенні MediaHub відбулася фінальна зустріч учасників всеукраїнської акції «Мовомарафон-25. Переходь на українську - стань незалежним». Найактивніші учасники Мовомарафону-25 отримали як нагороду за виконані онлайн-завдання 25-денної дистанції сертифікати та книги від українських видавництв. Генеральним спонсором проекту та фінальної зустрічі виступила компанія “Датагруп” – провідний національний оператор зв’язку на ринку телекомунікаційних послуг.

У ході зустрічі організатори підбили підсумки проекту. У першому всеукраїнському Мовомарафоні, приуроченому до 25-ї річниці Незалежності України взяло участь понад 5 тисяч людей з міст України та світу, із них кількасот визначено як переможців дистанції і буде нагороджено призами. Зустрічі мовомарафонців відбулися, окрім Києва, у Запоріжжі, Полтаві, Херсоні, Кременчуці, Краматорську, Львові та Луцьку. Онлайн-програма Мовомарафону-25 cкладалася із 8 завдань. Першим завданням організатори закликали сформулювати власну мотивацію переходу на українську та написати своє перше україномовне привітання з річницею Незалежності. Друге завдання було присвячене перегляду нового українмовного кінофільму, третє - укладанню особистого словника найбільш вживаних суржикових слів та їх заміни бажаними українськими відповідниками. У четвертому завданні мовомарафонці обирали новий для них твір сучасної української літератури для читання на найближчі тижні проекту та записували відео із декламуванням поезії. У п’ятому - розповідали про улюблений куточок свого міста з уживанням місцевих діалектних слів. У сьомому робили підбірку композицій раніше невідомих для них сучасних українських гуртів. У сьомому - практикували українську лайку. І нарешті у фінальному восьмому підсумовували свій результат: чи вдалося ці 25 днів говорити повністю українською та чи вийшло перейти на спілкування нею у повсякденні. Організатори поділилися своїми планами на майбутнє. У планах - зробити Мовомарафон традицією до днів Незалежності, аби й надалі підкреслювати думку, що перейти на українську - це найменше, що може зробити кожен для Незалежності України. Координатори проекту заявили, що вважають за найкращий метод популяризації української - особистий приклад людини, що з власного вибору перейшла на українську, а також - популяризацію сучасної української культури, а тому планують у майбутньому розширювати коло заходів, присвячених сучасній українській літературі, кіно, театру, музиці та співпрацювати з мистецькими об’єднаннями, видавництвами.

На фінальній зустрічі розповів свою історію переходу на українську колишній політв’язень Росії Геннадій Афанасьєв, а відомий мовний активіст та правозахисник Святослав Літинський поділився з мовомарафонцями своїм досвідом захисту прав україномовних споживачів у суспільній та бізнес-сфері. Насамкінець, на учасників чекав поетичний виступ українського поета Мирослава Лаюка, лауреата багатьох літературних премій, автора поетичних збірок “Осоте!”, “Метрофобія” та нещодавно виданого роману “Баборня”, що дістав високу оцінку в літературних колах. Організатори висловили подяку генеральному спонсору проекту компанії “Датагруп”, з чиєї ініціативи відбулася співпраця та належний рівень проведення фінальної зустрічі, а також - партнерам проекту: організації “Рух захисту української мови”, видавництвам “Наш формат”, “Смолоскип”, “Абабагаламага”, “Клуб сімейного дозвілля”, “Vivat”, Видавництву Старого Лева, “Авторській кухні словників Тараса Берези”, популярно-мистецькому проекту Олени Павлової “Кіт Інжир”, першому повністю веганському кафе “One planet”, порталу “Ukrface” та компанії “АвтоSoftware”. Організаторами “Мовомарафону-25” є громадська ініціатива “Переходь на українську”, “Безкоштовні курси української мови” та Всеукраїнська молодіжна організація “Фундація регіональних ініціатив”.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало известно, сколько людей живет в Киеве

По состоянию на 1 августа 2017 года в Киеве официально проживает 2,926 миллиона человек....

Це може бути цікавим

В Киеве водитель BMW устроил смертельное ДТП и сбежал

В ночь на понедельник, 25 сентября, на Столичном шоссе в Киеве произошло серьезное ДТП....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Шкіряк прокоментував причетність українських диверсантів до підриву "міністра ДНР"

Радник глави МВС Зорян Шкіряк назвав брехнею інформацію про затримання бойовиків "українських диверсантів", які влаштували замах на міністра доходів і зборів" так ....