Українці освоять європейські практики переробки відходів

22 вересня 2016 р. розпочав діяльність 3-річний проект Євросоюзу, який покращить ефективність управління відходами в Україні та допоможе зменшити їхній вплив на довкілля. Проект ЄС «Українське громадянське суспільство за європейське поводження з відходами» втілює Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» у партнерстві з громадською організацією «Екологічні ініціативи» (Україна).

Система поводження з відходами в Україні потребує реформування. Відповідно до статистики Міністерства регіонального розвитку України, 94,4% твердих побутових відходів в Україні захоронюється, тоді як у європейських країнах цей відсоток наближається до нуля завдяки належній політиці поводження з відходами, яка передбачає їх переробку та повторне використання.

Йоганнес Баур, керівник відділу програм допомоги "Енергетика, транспорт та навколишнє середовище", зазначив: «Існують альтернативи захороненню. Відходи насправді можуть використовуватися в якості ресурсу; переробка відходів не лише корисна для здоров'я людей і довкілля, а також сприяє економічному зростанню. Ми підтримуємо цей проект, тому що він буде супроводжувати зміни в українському суспільстві, які зроблять переробку відходів можливою в Україні».

Відходи є важливим джерелом енергії, сировини та забезпечують додаткові робочі місця, проте сьогодні Україна майже не використовує цей потенціал.

Новий проект сприятиме освоєнню європейського підходу щодо поводження з відходами через: семінари та тренінги для громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування та органів влади у сфері екології; аналіз обласних програм поводження з відходами; аналіз відповідного європейського та українського законодавства; оцінку об’ємів ртутьвмісних відходів в Україні; проведення міжнародної конференції з питань поводження із ртутьвмісними відходами; розробку пропозицій змін до законодавства у сфері поводження з відходами; видання посібників для органів місцевого самоврядування; інформаційно-просвітницьку кампанію.

Для покращення системи управління відходами, проект також сприятиме ратифікації Україною міжнародної Мінаматської конвенції про ртуть, що, за словами представника ГО «Екологічні ініціативи» Олега Гладчука, важливо для захисту здоров’я людей і довкілля від забруднення ртуттю.

«Наразі Мінприроди спільно з європейськими експертами розробляє Національну стратегію поводження з відходами. Вона стане підґрунтям для регіональних програм поводження з відходами та вирішення екологічних проблем. Ми сподіваємося на допомогу та підтримку громадськості», – сказав заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо. Народний депутат Остап Єднак заявив, що до кінця 2016 року потрібно розробити та затвердити стратегію, програму та закон про відходи, згідно стандартів ЄС.

Олена Кравченко, виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина» підсумувала, що проект стане однією з рушійних сил законодавчих та практичних змін у сфері поводження з відходами в Україні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Когда же ветер перемен унесет Путина

Может ли мы предотвратить войну, слушая немецкую поп-музыку 80-х годов? Возможно....

Це може бути цікавим

Парламент Угорщини засудив український освітній закон

Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, повідомляє Європейська правда з посиланням на угорське видання Ma....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....