"Летальний" закон: в Україні розповіли, яку зброю чекають з США

Нижня палата Конгресу США ухвалила закон щодо надання допомоги Україні. У перелік передбачених законом засобів підтримки включені "летальні оборонні системи озброєнь". Таким чином, в американському суспільстві визнали необхідність надання більш ефективної допомоги нашій країні. На думку директора інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергія Згурця, української армії згодилися б американські протикорабельні ракети, проте насамперед нам слід орієнтуватися на можливості власного ОПК.

В принципі, до цих пір вся американська допомога була сконцентрована на постачанні станцій контрбатарейної боротьби, засобів індивідуального захисту, а також безпілотних комплексів Raven в досить великих кількостях. Були також постачання медобладнання, автомобілів Hummer і систем зв'язку. Слід визнати, що в перший рік війни ця допомога була дуже важлива, як в політичному, так і у військовому відношенні. Крім того, вона відкривала двері для допомоги інших держав, які підтримували проамериканські позиції.

Нинішній закон загалом ситуацію особливо не змінює, тому що туманність формулювання навряд чи говорить про те, що нам поставлять якісь якісно інші ударні засоби, включаючи ті ж ПТРК Javelin, розмови про які вже набили оскому. Але в політичному відношенні це рішення є ще більш далекосяжним, ніж всі попередні рішення законодавчої влади США з цього приводу.

Також хочу зазначити, що за останній рік активність американської допомоги збільшилася. Якщо, наприклад, раніше ми отримували американські станції контрбатарейної боротьби з обрізаними характеристиками (з дальністю дії близько 10 км, - "Апостроф"), то тепер нам поставляють станції, здатні забезпечити швидке та ефективне виявлення батарей противника на відстані до 40 км. Інша справа, що ми не завжди використовуємо ці дані для нанесення ударів, але сама допомога стає набагато послідовнішою.

Якщо говорити про те, яку зброю ми хотіли б отримати, то я б із задоволенням виділив би і крилаті протикорабельні ракети. Ті ж "Гарпуни", наприклад, можна поставити на будь-яку платформу і створити так званий "москітний флот" для ефективної боротьби з російськими кораблями на Чорному морі. Але давайте згадаємо про те, що є у нас. А у нас є достатньо ефективні, високоточні протитанкові ракети, які виробляються серійно. На жаль, далеко не завжди особовий склад здатний користуватися українськими засобами. По-перше, місце в цих розрахунках не враховано в бойових порядках нашої армії, а по-друге, у нас не передбачена ефективна підготовка фахівців для експлуатації нових зразків озброєнь. Тому перш ніж кричати "дайте нам "Джавеліни", я пропоную повною мірою користуватися вітчизняним потенціалом, який теж здатний підняти обороноздатність країни.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Медведчука вызвали свидетельствовать в СБУ

Служба безопасности Украины пригласила для дачи показаний лидера общественного движения "Украинский выбор – право народа" Виктора Медведчука....

Це може бути цікавим

На Оболони просят не использовать воду из-под крана из-за промывки труб

В ночь с 21 на 22 сентября (с 23:00 до 4:00) в Киеве на Оболони будут проводить профилактическую промывку сетей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....