"Once" Егора Грушина: Музыка, которая побуждает мечтать

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'

- Мне представилась маленькая девочка, бегущая вверх по облакам. Платьице развивается, волосы кудрявые  и ленты, обязательно разноцветные ленты... - мать и дочь делятся впечатлениями от музыки композитора Егора Грушина из альбома Once, презентованного в Киеве в прошлую субботу.

\r\n

У меня не рождаются ассоциации при прослушивании музыки. На уроках беспредметной живописи я всегда рисовала не то, что навевает музыка, а свои, отвлеченные образы. Их всегда много в моей голове, можно найти подходящий по случаю.

\r\n

Меня музыка либо задевает, либо оставляет равнодушной. Конечно, есть предпочтения, что слушать, когда тебе хорошо, или когда тебе грусно: ясно, что реквием в разгар праздника не поставишь. Но ассоциации у меня не рождаются. Музыка Егора зацепила.

\r\n

Я долго думала, как написать этот материал, консультровалась со специалистом, который сказал: \"Ну, хорошо мальчик играет. Технично\". Там было еще что-то сказано на \"птичьем\" музыкальном языке, но я ничего не поняла.

\r\n

Расплываться восторженным лепетанием я тоже не стану: это нужно просто слышать, ведь восприятие музыки очень индивидуально. Могу сказать только, что меня лично музыка захватила настолько, что даже не хочется злиться на опоздавших, которые в камерный зал Дома актера заходили спустя полчаса после начала концерта.

\r\n

Думаю, что лучше всего про Егора Грушина расскажет сам Егор Грушин, поэтому предлагаю Вам интервью с композитором, записанное в день концерта. И несколько композиций, чтобы понять, что вы пропустили.

\r\n\r\n

Расскажите про свое творчество и про новый альбом, который вы презентовали в Киеве.

\r\n

Новий альбом я писав достатньо довгий період часу. Матерiал збирав протягом 3 - 3,5 рокiв. Потiм цiлий рiк велась активна робота по запису, зведенню та пiдготовці до випуску. Я вважаю, що на сьогоднi це мiй найкращий матерiал.

\r\n

Что такое неоклассика в музыке?

\r\n

Неокласичний стиль у музицi був заснований вiдомим свiтовим композитором і пiанiстом Людовіко Ейнаудi. Він шукав свiй стиль у музицi протягом 40 рокiв. І коли Ейнаудi зiграв у прямому ефiрi на радiостанцiї свої першi твори, - музика була зрозумiла абсолютно кожнiй людинi. Це стиль, який поєднує в собi елементи поп-, рок- та класичної музики. Вона не є складною –лише простi, приємнi та милозвучнi для сприйняття гармонії. У цiй музиці можна виразити свої емоцiї та почуття.

\r\nhttps://youtu.be/aLBkWBUGUFo\r\n

Есть какие-то каноны работы в таком стиле?

\r\n

Я вважаю, що не має бути жодних канонiв. Кожен композитор пише те, що вiн вміє, те, що йому подобається, що вiдчуває. Тут не має бути жодних правил.

\r\n

В 2014 году вышел ваш альбом «Dominicano». Вы как раз его писали во время Революции Достоинства.

\r\n

Коли почався Майдан, я взагалi не писав музику. На той момент доволі багато музикантiв стали засильно придiляти цьому увагу, видавати цiлi збiрки. Це не завжди правильно, треба бачити межу. Яким чином я мiг повпливати, допомогти як музикант і композитор, - я це робив. Але не хотiв писати альбом, який би був розцiнений як пiар-iнструмент. Це не правильно.

\r\n

У мене був один трек, який я написав ранiше і присвятив його Героям Небесної Сотнi. Але я не писав його спецiально i нiколи не акцентував на цьому увагу. Робити весь альбом, писати музику навмисне, коли відбуваються такi страшнi речi - у мене особисто не було на це часу. Для мене було важливiше стояти разом із усiма та боротися за своє, нiж писати музику, яка дала би додаткових слухачiв або додаткових лайкiв.

\r\nhttps://youtu.be/kmWlTnjaqag\r\n

Для чего вы пишете музыку?

\r\n

Це найкраще, що я вмiю робити. Цим я можу приносити користь не тiльки собi, а ще й  певному колу моїх слухачів. Коли розумiєш, що їм це потрібно,то переконуєшся, що ти на своєму мiсцi. Треба чесно собi вiдповiдати на питання: «Що ти вмiєш робити найкраще? Чи можеш постiйно повнiстю вiддаватися цiй справi? Чи варто це робити?» Якщо ти можеш дати собі позитивну вiдповiдь на всi цi питання, то роби цю справу. I це стосується не тiльки музики.

\r\n

Это 4-й альбом. Каждый альбом имеет свое настроение, какие-то особенности. Расскажите про каждый из них.

\r\n

Перший альбом по-дитячому наївний. Вiн записувався вдома на комп`ютерi, i тому його ніде не можна знайти. Це дуже рання музика, юна, яка і мала бути, бо це певний старт.

\r\n

Другий альбом - це наче залишки юнацького максималiзму та бажання якось ствердитися, намагання виплеснути із себе всю внутрiшню драматичну енергію. Так само альбом i вийшов.

\r\n

Після того був альбом «Dominicano», який я писав не сам, а разом із Роксоланою Пахолкiв у Львові. Як спорiдненi душі, ми писали музику, яку ми вiдчували на той момент. Перша половина альбому - це про Львів, про наше життя в цьому місті. Iнша половина – це незалежнi композицii, що увiйшли до збiрки.

\r\n

Останнiй альбом «Once»– це найкраща моя платiвка. Вона не має певної концепцiї– всі композицiї рiзні –із різноманітними настроями. Кожен окремий трек був написаний пiд впливом емоцiй і подiй. Але коли я їх зiбрав – вийшов цілісний альбом. 9 композицiй, 30 хвилин – i вiд початку до кiнця зрозумiло, що я хотiв сказати цією музикою.

\r\nhttps://youtu.be/WjBbgqMUBAw\r\n

Вы когда-нибудь будете писать музыку для кого-нибудь. Есть опыт?

\r\n

Нiколи не кажи нiколи! Можливо. Досвiд є, я працював уже з двома гуртами, але на даному етапi життя це не моє. Я маю власну творчiсть, i мені це вдається.

\r\n

Вы писали музыку для фильма по сценарию…

\r\n

Це був короткометражний фiльм. Іноді ти можеш прочитати саму iсторiю – і вже не треба дивитися вiдео. Якщо ти зрозумiв текст сценарію та вiдчув цей настрій, то у тебе все вийде.

\r\n

Как вы относитесь к взаимосвязи математики и музыки?

\r\n

Я згоден на 100%, що цей взаємозв’язок є. Менi особисто математика дуже допомагає. У мене така музика, яка не має бути постiйно рiзною.

\r\n

Искусственный интеллект может создавать музыку?

\r\n

Може, але завдяки математицi. Музика може виявитися гарною, але в ній не буде душi.

\r\n

Как вы относитесь к музыкальному пиратству?

\r\n

Я про це не задумуюсь. Це їхній вибiр. Але є люди, якi не можуть собі дозволити придбати альбом за 10$. І я це розумiю. В Українi дуже складна економiчна ситуацiя. Але мене слухають не тiльки в Українi – багато людей купують музику за кордоном.

\r\n

Марья Гриневич, Соцпортал

\r\n

***

\r\n

Біографічна довідка

\r\n

Єгор Грушин - відомий український композитор сучасної класики та піаніст. Стиль, в якому працює композитор є значно доступнішим для сприйняття , навідміну від багатьох зразків сучасної класичної музики, і, відповідно , аудиторія слухачів є значно ширшою. Його концерти відвідує як і молодь так і доросла публіка, а концертні тури збирають аншлаги . Музика композитора інколи лірична чи сентиментальна , інколи драматична, проте завжди емоційна. Не можливо не відмітити, що мелодизм є визначальною характеристикою творчості Єгора Грушина.

\r\n

Народився Єгор Грушин 2 квітня 1993 року в Одесі. Після закінчення музичної школи самостійно розпочав займатись композицією.\r\nУ 2011 році Єгор переїхав до культурної столиці України - Львова , власне де розпочалась його активна музична діяльність. Одразу після переїзду в Львів, Єгор стає одним із засновників музичного проекту \"Illusions\" та здійснює свій перший сольний тур під назвою \"Emotions\". Саме тоді і з\'являється ідея створення першої платівки. Очевидно, що ідея знаходить своє втілення, і навесні 2012 року виходить перший альбом \"Inside\". Згодом, головна композиція \"Inside\" стане саундтреком до фільму короткого метру \"Finita la tragedia\", де піаніст зніметься в ролі камео.\r\nУ 2012 році виходять ще дві короткометражки з саундтреками композитора - \"Історія життя іграшки\" та \"Choiseman\", остання з яких брала участь на всеукраїнському фестивалі \"Молодість\". В наступному, 2013 році виходить в світ платівка \"Absolution\", за якою слідує тур в її підтримку.

\r\n

На відміну від попереднього digital-альбому, \"Absolution\" розповсюджується і на фізичних носіях. 2013 рік є роком дуже активної концертної діяльності, апогеєм якої став сферичний концерт із космічною візуалізацією. Цього ж року, композитором був написаний саундтрек до короткометражного фільму \"Янголи помирають на світанку\". Ще на той час, коли стиль композитора був не до кінця сформований і сам автор уже двох альбомів був у творчих пошуках, його запросили стати частиною поп-рок-гурту \"Фіолет\", з яким він записав альбом \"Вігвам\" , здійснив всеукраїнський тур у його підтримку та взяв участь у польському фестивалі \"Barwy Pogranicza\". Також у проекті \"Illusions\", музика якого окреслювалась як неокласичний рок, і в складі якого Єгор знаходився ще з 2011 року, дав велику кількість концертів та виступив з цим складом на фестивалі \"Wielokulturowy Lublin\". І хоч таке музичне різноманіття стало хорошим досвідом для композитора, проте він вирішує зосередитись на сольній кар\'єрі та авторській музиці і цього ж 2014 року записує та видає альбом \"Dominicano\", в якому вже викристалізовується особистий особливий стиль композитора-піаніста. В турі, що відбувся в підтримку альбому, було знято фільм про закулісся цих гастролей під назвою \"Dominicano Backstage\". Не менш важливим для автора став той факт, що його альбом \"Dominicano\" посів перше місце в чарті інструментальної музики українського iTunes.

\r\n

В 2015 році композитор відзначив п\'ятиріччя композиторської діяльності і здійснив концертний тур \"5 років творчості\". Цього ж року Єгор став автором саундтреку до короткометражного фільму \"Врятований роман\".

\r\n

В перший день літа 2016 року відбувся реліз нової платівки композитора під назвою \"Once\".

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві таксі в’їхало в маршрутку, є постраждалі

У Києві на вулиці Гетьмана поблизу Індустріального мосту таксі зіткнулося з маршруткою....

Це може бути цікавим

Рада сделала шаг к принятию бюджета на 2018 год

Верховная Рада Украины приняла подготовленный и внесенный Кабинетом министров проект государственного бюджета на 2018 год к рассмотрению....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У російському океанаріумі загинула білуха

У російському місті Владивосток в Приморському океанаріумі загинула білуха....