МВФ каже, долар може підскочити до 49,5. Клименко каже - до 30

МВФ опублікував аналітичні матеріали, з яких випливає, що в разі шокової девальвації гривні в 2017 році долар в Україні подорожчає до 45,9 гривень. Екс-міністр Олександр Клименко на своїй сторінці в Facebook опускає цю цифру до 30 грн/дол:

- Відкриваємо Бюджетний кодекс. Згідно з його статті, внесеної ще в 2010 році, загальний обсяг державного боргу не може перевищувати 60% ВВП. Отже, дивимося. 2012 рік - держборг на рівні 36,6%. 2013 рік - держборг - 40,1% ВВП. 2014 рік - до влади приходять «реформати» і, з урахуванням всіх внутрішніх і зовнішніх факторів, в натуральних величинах зобов'язання перед кредиторами збільшуються в два рази - з 584 мільярдів гривень до 1100 мільярдів, або до 70,2%, - пише Клименко.

Далі, пише він, в зазначену вище статтю була внесена поправка.

- А саме "в разі очікуваного перевищення граничної величини (мається на увазі 60%) Кабінет міністрів невідкладно звертається до Верховної Ради з дозволом на її тимчасове перевищення і подає для прийняття плану заходів щодо приведення загального обсягу боргу до встановленим вимогам». Це було в 2014 році. Сьогодні закінчується дев'ятий місяць 2016 року. «Тимчасове перевищення» триває досі. Як такого «плану заходів» немає, - описує колишній глава Міндоходів.

Надалі, після 2014 року, обсяг держборгу тільки продовжив зростати. У 2015 році держборг досяг вже 79,4%. З 2016 - заплановано на рівні 86%. У 2017 - 88,9%. Аналітики МВФ кажуть, що насправді обсяг держборгу може скласти і 116%. І тоді долар буде по 45,9 гривень.

Далі в своєму Facebook Олександр Клименко описує ключові факти, які впливають на наведені ним цифри.

- Як до 2014 року нам вдавалося тримати ситуацію під контролем? - Задається питанням Клименко і відповідає на нього. - Податкові побори були настільки великі, тому українські громадяни в сумі офіційним способом перераховували круглі суми з інших держав своїм близьким. Золотовалютні резерви навіть на тлі позик, в тому числі і з Російської Федерації, перевищували 15 мільярдів, тоді як зараз - 3,7 мільярдів. Так, при «злочинна влада» торгове сальдо було негативним, але це легко перекривався за рахунок по-справжньому великих і стабільних іноземних інвестицій.

За його словами, виходячи з тенденції, яка зараз має місце, 45,9 гривень долар, швидше за все, коштуватиме не буде. Але 30 гривень плюс три-п'ять гривень, на його думку, - цілком реально.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Нацбанк послабить гривню у курсах валют на 25 вересня

Національний банк України установив офіційні курси валют на понеділок, 25 вересня....

Це може бути цікавим

В Париже появится небоскреб, «переворачивающий» город

Последней разработкой известной архитектурной фирмы MAD Architects является небоскреб Mirage....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві хлопець зарізав батька своєї дівчини

У Києві молодий чоловік отримав 10 років в'язниці за вбивство батька свого дівчини....