Експерти відзначають необхідність закону про медіапрозорість та заборону політичної реклами

Закон про прозоре фінансування політичних партій є лише першим кроком до викорінення політичної корупції в Україні. Прозоре фінансування повинно торкатися і медіа. Деякі експерти вважають, що необхідно повністю заборонити політичну рекламу на телебаченні. Про це йшлося на форумі «Прозорі фінанси партій: шляхи імплементації закону», якій провела антикорупційна громадська організація Тransparency International Україна за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Політики часто готові поступатися власним політичним інтересам заради того, щоб догодити олігархам, які їх фінансують. При цьому вони часто вдаються до корупційних схем. «Саме тому і виникла необхідність у прийнятті закону «Щодо запобігання і протидії політичній корупції». Тепер влада та громадськість має проконтролювати імплементацію цього закону», - зазначила керівник напрямку «Прозорі публічні фінанси» в ТІ Україна Алла Волошина.

«На сьогодні партіям потрібні кошти на розбудову власної структури, відкриття офісів, їх ремонт, агітацію та пропаганду. Партії утримують сайти, телеканали. Їм потрібні кошти на блогерів, якщо треба роздути якусь тему в інтернеті. Високі функціонери, які сидять у парламенті, фінансують з партійних коштів свої маєтки у Конча-Заспі, на Київському морі або ж в інших країнах. Є експерти, які виступають на телеканалах і агітують за ту чи іншу партію, яка дає їм кошти. Як проконтролювати усі статки партії? Ми зробили лише перший крок  - прийняли закон про прозорі публічні фінанси політиків. Але роботи ще непочатий край», - зауважив Виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак повідомила, що низка партій вже отримали у держави перші транші, про витрату яких вони у подальшому мають відзвітуватися. «Опозиційний блок» зробив офіційну заяву про відмову від державного фінансування своєї діяльності, а партія «Батьківщина» поки не надала інформації про те, чи бажає отримувати державні кошти. «Якщо політична партія не хоче брати державні кошти, можливо, саме її потрібно найбільш ретельно контролювати», - припустила Корчак.

Представник «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул наголосив, що партій не вважає за доцільне брати кошти в «злиденної держави, де через недофінансування закриваються школи». І що відсутність офіційної заяви про відмову від коштів його політичної сили – це технічне питання.

Народний депутат VII та VIII скликань Віктор Чумак наполягає на тому, щоб заборонити політичну рекламу на телебаченні. «Партії або мають можливість доступу до телеефірів за тіньові кошти або не мають такої можливості. Вихід – заборонити політичну рекламу на телебачення. Адже саме за рахунок тіньових коштів партії підтримують свою конкурентоздатність», - сказав Чумак і спрогнозував, що таке рішення викличе величезний опір рекламного ринку.

 Наостанок експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай підсумував: «Один закон про прозоре фінансування політичних партій не є запорукою викорінення політичної корупції. Потрібне доопрацювання закону про вибори у Верховну Раду, зміни до закону про політичні партії та прийняття закону про медіапрозорість й інші закони».

Тransparency International Україна вважає, що протидія політичній корупції – це одне із найголовніших завдань, яке стоїть перед Україною. Тому організація буде слідкувати за належним виконанням закону про прозорі публічні фінанси політиків і надалі докладатиме зусиль для викорінення корупційних схем у фінансуванні політичних партій.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Росія передала Сербії шість винищувачів МіГ-29

У п'ятницю, 20 жовтня, міністр оборони Росії Сергій Шойгу передав партію шість винищувачів МІГ-29 керівництву Сербії для подальшого користування місцевим армією....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Український співак шокував скандальною заявою про війну на Донбасі

Ураїнський співак Віталій Козловський заявив, що Росію назвати агресором складно, тому що там живе багато хороших людей....