Експерти відзначають необхідність закону про медіапрозорість та заборону політичної реклами

Закон про прозоре фінансування політичних партій є лише першим кроком до викорінення політичної корупції в Україні. Прозоре фінансування повинно торкатися і медіа. Деякі експерти вважають, що необхідно повністю заборонити політичну рекламу на телебаченні.

Про це йшлося на форумі «Прозорі фінанси партій: шляхи імплементації закону», якій провела антикорупційна громадська організація Тransparency International Україна за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Політики часто готові поступатися власним політичним інтересам заради того, щоб догодити олігархам, які їх фінансують. При цьому вони часто вдаються до корупційних схем.

- Саме тому і виникла необхідність у прийнятті закону «Щодо запобігання і протидії політичній корупції». Тепер влада та громадськість має проконтролювати імплементацію цього закону, - зазначила керівник напрямку «Прозорі публічні фінанси» в ТІ Україна Алла Волошина.

- На сьогодні партіям потрібні кошти на розбудову власної структури, відкриття офісів, їх ремонт, агітацію та пропаганду. Партії утримують сайти, телеканали. Їм потрібні кошти на блогерів, якщо треба роздути якусь тему в інтернеті. Високі функціонери, які сидять у парламенті, фінансують з партійних коштів свої маєтки у Конча-Заспі, на Київському морі або ж в інших країнах. Є експерти, які виступають на телеканалах і агітують за ту чи іншу партію, яка дає їм кошти. Як проконтролювати усі статки партії? Ми зробили лише перший крок - прийняли закон про прозорі публічні фінанси політиків. Але роботи ще непочатий край,  - зауважив Виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак повідомила, що низка партій вже отримали у держави перші транші, про витрату яких вони у подальшому мають відзвітуватися. «Опозиційний блок» зробив офіційну заяву про відмову від державного фінансування своєї діяльності, а партія «Батьківщина» поки не надала інформації про те, чи бажає отримувати державні кошти.

- Якщо політична партія не хоче брати державні кошти, можливо, саме її потрібно найбільш ретельно контролювати, - припустила Корчак.

Представник «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул наголосив, що партій не вважає за доцільне брати кошти в «злиденної держави, де через недофінансування закриваються школи». І що відсутність офіційної заяви про відмову від коштів його політичної сили – це технічне питання.

Народний депутат VII та VIII скликань Віктор Чумак наполягає на тому, щоб заборонити політичну рекламу на телебаченні.

- Партії або мають можливість доступу до телеефірів за тіньові кошти або не мають такої можливості. Вихід – заборонити політичну рекламу на телебачення. Адже саме за рахунок тіньових коштів партії підтримують свою конкурентоздатність, - сказав Чумак і спрогнозував, що таке рішення викличе величезний опір рекламного ринку.

Наостанок експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай підсумував: Один закон про прозоре фінансування політичних партій не є запорукою викорінення політичної корупції. Потрібне доопрацювання закону про вибори у Верховну Раду, зміни до закону про політичні партії та прийняття закону про медіапрозорість й інші закони.

Тransparency International Україна вважає, що протидія політичній корупції – це одне із найголовніших завдань, яке стоїть перед Україною. Тому організація буде слідкувати за належним виконанням закону про прозорі публічні фінанси політиків і надалі докладатиме зусиль для викорінення корупційних схем у фінансуванні політичних партій.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Лондоні з'явилися нові графіті Бенксі, - фото

Два нові графіті відомого і таємничого вуличного художника Бенксі були помічені у центрі Лондона....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Песков выступил с заявлением по "ДНР" и "ЛНР"

И снова "русские своих не бросают"....