Партнерство «Відкритий Уряд»: 5 років міжнародній Ініціативі

У Нью-Йорку офіційно відкрилась 71-а сесія Генеральної Асамблеї ООН. Рівно 5 років тому 8 країн Бразилія, США, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, ПАР і Великобританія започаткували міжнародну Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналась до Ініціативи, підписавши Декларацію. 70 країн беруть участь у впровадженні Ініціативи.

Джо Пауел, виконуючий обов’язки виконавчого директора Відділу підтримки міжнародної Ініціативи «Партнерства «Відкритий Уряд»підкреслював:  «У багатьох країнах світу ПВУ стало запорукою реформ, позитивних політичних змін, зниження рівня корупції, зокрема корумпованості судів, розвитку культури управління, а також прозорості органів влади, підвищення рівня їхньої публічності і відкритості» та акцентував: «Партнерство «Відкритий Уряд» надає для реформаторів в Україні можливість ознайомитися з досвідом інших країн, що може сприяти пришвидшенню реформ та розширити можливості громадянського суспільства». Ініта Пауловіча, заступник Постійного представника ООН в Україні, зауважувала:  «У світлі Революції Гідності в Україні справжній відкритий уряд є ключем до реформ, прогресу і державної цілісності».

Уряди країн мають ініціювати, публічно обговорювати, схвалювати та моніторити виконання Планів дій. Крім того, Ініціатива має унікальний триступеневий механізм моніторингу та оцінки: самооцінка уряду; незалежний звіт інститутів громадянського суспільства та незалежний моніторинговий звіт Керівного комітету Ініціативи. Механізм ПВУ визнано як один з найкращих демократичних прозорих механізмів, який має сприяти становленню взаємовідповідального партнерства, розбудови належного врядування. Рауль Замбрано, старший радник з політики розвитку ІКТ Програми Розвитку ООН (Нью-Йорк) зазначив: «Ключові елементи ініціативи«Партнерство «Відкритий Уряд» - прозорість, підзвітність та участь, які також є принципами демократичноговрядування, та ІКТ, що робить участь можливою. Україна прийняла амбіційний План дій, що вимагатиме постійнодіючого моніторингу та вчасного корегування дій».

Transparency International Україна із самого початку бере участь у впровадженні Ініціативи. Сьогодніорганізація презентує Хронологію основних віх. Наут Ван дер Варт, асистент відділу з підтримки ПВУ з залучення громадянського суспільства, зазначав: «Залучення організацій громадянського суспільства – це умова Ініціативи. І не бійтеся «забруднити свої руки». ПВУ – це спільна відповідальність. Україна – на правильному шляху».

Хронологія - це і є відповіді на запитання: що ТІ Україна разом з партнерами робила, що намагалася зробити і як це вдалось. Робін Ходесс, директор з адвокації та досліджень Transparency International, новообрана членкіня Керівного комітету Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», зазначила: «TI Україна встановила високу планку щодо залучення відділення до цієї ініціативи».

 Попереду багато викликів, які ТІ Україна і далі долатиме разом з партнерами – інститутами громадянського суспільства, міжнародними організаціями, експертами, урядовими структурами. Вероніка Крецу, членкіня Керівного комітету Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», зауважила: «Україні ще багато чого доведеться пережити та багато чого зробити. Та навіть за умови, що протягом багатьох років уряд України так і не запровадив ефективні реформи, спрямовані на обмеження корупції в країні, та отримав низькі бали в ключових міжнародних індексах вимірювання корупції, на кшталт Індексу сприяння корупції від Transparency International, Глобального індексу чесності, показників, розроблених Всесвітнім банком та Світовим економічним банком, все ще залишається надія… Все, що відбувалося, це лише початок нових процесів навколо належного врядування, залучення громадян, підзвітності та прозорості. Це найкращі інструменти проти будь-якої війни. Тому що Україна може це зробити!»        

 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Керівник операції із окупації Криму дістав серйозні травми в ДТП

Командувач повітряно-десантними військами Росії генерал-полковник Андрій Сердюков 15 вересня потрапив в аварію в Мурманської області, в результаті якої отримав ва....

Це може бути цікавим

Колин Джост рассказал о своем романе со Скарлетт Йоханссон

На прошедшей в минувшее воскресенье церемонии вручения теленаград «Эмми» Колин Джост, со-ведущий шоу The Saturday Night Live, вынужден был отвечать на вопросы журналистов не....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Tesla запатентует машину для замены аккумуляторов

Компания Tesla подала заявку на получения патента на изобретение машины, позволяющей автоматизировать процесс замены аккумуляторов электромобилей....