Мінфін вкраде пенсії та стипендії: аналіз Держбюджету-2017

Уряд пропонує ліквідувати гарантію на отримання стипендії, продовжити обмеження пенсії працюючих пенсіонерів та розкривати інформацію про отримувачів соціальних допомог.

Разом з Законом про бюджет-2017 до парламенту внесено черговий пакет урізань, який пропонується прийняти без обговорення, повідомляє ГО "Соціальний рух".

Розроблений Мінфіном законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (№5130) змусить студентів, пенсіонерів та малозабезпечених громадян пожертвувати своїми правами заради збереження статків олігархів. Небажання справедливо оподатковувати еліту прирікає народ на четвертий рік «жорсткої економії». Зокрема, передбачено наступне:

1. Скасування права на стипендію. Гарантія на отримання стипендії замінюється правом на отримання академічної та соціальної стипендій. Критерії як «бідності», так і «успішності» встановлюються Кабміном в ручному порядку, що повністю суперечить принципу правової визначеності. Вилучено норму про виплату академічної стипендії не менш як 2/3 студентів. Стипендії учнівської та студентської молоді, яка перебуває на повному державному забезпеченні, може бути нижчою рівня прожиткового мінімуму.

2. Обмеження прав соціально-незахищених. Дітей-сиріт позбавляють права на отримання суми у розмірі трьох місячних стипендій на придбання навчальної літератури. Із Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці» вилучається право дітей шахтарів на отримання гарантованої стипендії у розмірі не менше прожиткового мінімуму. Виключається гарантія, згідно з якою особам із числа дітей-сиріт виплачується стипендія, сума якої на 50% перевищує розмір стипендії у вузі.

3. Урізання пенсій. Обмеження на виплату пенсій сумою в 10 740 грн діє до 31 грудня 2017 року, тобто продовжується ще на рік. Аналогічно зберігається обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів (-15%). Пенсіонерам, які працюють на посадах, передбачених Законом «Про службу в органах місцевого самоврядування», пенсії не виплачуються.

4. Розголошення таємниці. З метою перевірки відомостей про отримувачів субсидій дозволяється обмежити їх право на захист персональних даних. Пропонується розголошувати без згоди застрахованої особи відомості про страховий стаж, страхові випадки, результати медичних обстежень, суми одержуваних виплат. Закон «Про захист персональних даних» не діє при отриманні Мінфіном даних при здійсненні моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат (для цього можуть використовуватись дані Держреєстру актів цивільного стану громадян, Держреєстру виборців, Держреєстру прав).

- «Тимчасові» пенсійні обмеження діяли у 2015 та 2016 роках і напевне діятимуть до кінця неоліберальної політики. Справді «тимчасовими» вони можуть стати після повалення олігархічного капіталізму. «Освітні» ініціативи Уряду суперечать статті 53 Конституції, згідно з якою право на отримання стипендії є складовою права на безоплатну освіту. Водночас документ конкретизує ті новації, які були закладені в попередні роки (моніторинг виплат). Створюється інструмент тотального контролю за найбіднішими замість того, щоб виконувати чинні закони й притягати олігархів до відповідальності за ухилення від податків. Замість турботи про сиріт, Уряд лише робить їх залежнішими, - стверджують активісти.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На озере Лебединое обустроят пляж

Прибрежную зону озера Лебединое вскоре ожидает капитальный ремонт....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В "ДНР" автобусам разрешили выезжать в Россию только через один пункт пропуска

В "ДНР" заявили, что движение нерегулярных пассажирских перевозок в Россию будет осуществляться только через автомобильный пункт пропуска на оккупированной терри....