У Києві можуть стартувати пілотні проекти з автоматизації паркування

Антикорупційна рада при Київському міському голові обговорила можливість проведення пілотних проектів для потенційних інвесторів, які будуть займатися автоматизацією паркувального простору столиці.

Така ініціатива була озвучена вчора, 14 вересня, на засіданні робочої групи із паркування Антикорупційної ради. Введення автоматичної системи паркувального простору (АСКПП), на думку експертів, дозволить вести облік усіх надходжень від паркування і безготівково сплачувати за паркувальні послуги, що зменшить корупційні ризики та зробить паркування прозорішим.

АСКПП – це одна із головних складових системи реформування паркувального простору, яка запроваджуватиметься відповідно до Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві. Саме АСКПП мають стати основним механізмом «збільшення надходжень коштів до міського бюджету через підвищення дисципліни зі сплати послуг через введення простого дієвого автоматичного процесу контролю за сплатою» (із тексту Концепції).

Однак запровадження такого унікального для України рішення має пройти через стадію пілотної перевірки.

 - Ми вважаємо, що автоматична система контролю паркувального простору має бути запроваджена тільки після проведення пілотного проекту. Це дозволить нам бачити яких саме технічних рішень потребує паркувальний простір міста, за допомоги яких пристроїв киянам буде зручніше сплачувати за паркування, - прокоментувала позицію громадськості Оксана Величко, член Антикорупційної ради.

На думку представників громадськості, пілотна перевірка перед запровадженням інноваційних рішень – це поширена у світі практика для прозорого та ефективного обрання та визначення кращого технічного рішення. В ході таких проектів споживачі послуг зможуть самостійно дати оцінку і вплинути на вибір інвестора. Більше того, пілотна стадія забезпечить можливості на рівних конкурсних засадах потенційним інвесторам презентувати власні рішення.

В той же час на засіданні зазначалося, що Київ має негативний досвід у проведенні пілотних проектів, що необхідно також враховувати при прийняті остаточного рішення.

 - Ми впевненні, що хочемо залучати виключно приватних операторів, які отримують відсоток від обороту? Чи ми також розглядаємо варіант закупівлі готового програмного рішення через міський бюджет? Питаю не просто так, бо у нас були вже невдалі приклади залучення приватних інвесторів до подібних проектів, - зауважив Олег Містюк, директор комунального підприємство «Київське інвестиційне агентство».

Цими негативними прикладами стали проект по запровадженню єдиного електронного квитка для «Київпастрансу» та «Київметрополітену», який закінчився у суді, та проект по запровадженню системи диспетчеризації муніципального транспорту, для якого не знайшли інвестора та вирішили реалізовувати його за бюджетні кошти.

«Можливо варто на прикладі інших міст проаналізувати існуючий досвід та обрати певне рішення на базі такого дослідження, а не пілотного проекту», - запропонував Олег Містюк.

В результаті обговорення учасники робочої групи вирішили перенести остаточне рішення на наступне засідання, а за цей час експерти Антикорупційної ради та міської влади підготують свої бачення доцільності пілотного проекту по введенню АСКПП.

Також до участі у розгляді цього питання будуть долученні спеціалісти Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та постійної комісії Київради  з питань транспорту, зв'язку та реклами.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Почему Путин хочет контролировать Украину? Спросите Сталина

В феврале 2014 года одетые в камуфляжную форму люди, ехавшие на бронетранспортерах и имевшие при себе оружие боевого образца, появились со стороны российской военно....

Це може бути цікавим

В Індії мусульманкам заборонили викладати селфі у соцмережі

Індійським мусульманкам заборонили публікувати в соцмережах свої фотографії, зокрема селфі....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Радіоведучу Эхо Москвы в редакції поранили ножем в шию

В редакцію Эхо Москвы, бризнувши з газового балончика в очі охоронцеві, проник чоловік і поранив радіоведучу Тетяну Фельгенгауер ножем в шию....