Порошенко: "Ми не будемо торгуватися Кримом за хороше рішення на Донбасі"

Президент України заявив, що Київ не зробить більше жодного кроку, передбаченого мінськими домовленостями, поки Москва не відведе свої війська на Донбасі на безпечну відстань.

Президент України Петро Порошенко заявив, що без виконання Росією своїх зобов'язань у сфері безпеки на Донбасі, Україна не рухатиметься далі у виконанні власних зобов'язань. "Жодного кроку вперед, доки російська сторона не відведе свої війська на безпечну відстань і не здійснить заходів у сфері безпеки", - заявив політик, виступаючи на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) в п'ятницю, 16 вересня, у Києві.

Порошенко наголосив, що Росія не виконує мінські домовленості. "Україна демонструє добру волю і відповідальність і робить чіткі кроки до мирного регулювання. Що робить Росія? Нічого. Нуль. І до того ж намагається перекинути відповідальність і провину на когось іншого", - наголосив Порошенко та нагадав, що в мінській угоді викладена послідовність погоджених заходів. "Наша вимога проста - Росія має забезпечити стійке перемир'я на Донбасі", - сказав президент і водночас наголосив, що у перший же день режиму припинення вогню, оголошеного сепаратистами, були здійснені понад 30 обстрілів позицій українських військових, в тому числі артилерійських. Слова Порошенка наводить "Інтерфакс-Україна".

Водночас глава української держави згадав і про анексований Росією Крим: "Ми не будемо торгуватися Кримом за хороше рішення на Донбасі. Крим - це українська територія", цитує агенція "Українські новини".

Порошенко також запропонував ідею двосторонніх угод з країнами-підписантами Будапештського меморандуму. "Ми маємо зробити висновки з досвіду, який нам дав Будапештський меморандум, його дотримання. Нам необхідні двосторонні угоди з нашими союзниками, щоб гарантувати безпеку України", - заявив він.

Частота перегляду санкцій

Порошенко припустив, що настав час для запровадження нових секторальних санкцій проти Росії. При цьому він вважає, що перегляд існуючих санкцій слід здійснювати не кожні півроку, а щорічно. "Часте повернення до цього питання призводить до занадто великих дискусій в Європейському Союзі і дає Росії шанс розхитати його єдність", - сказав президент України.

Окремо президент повідомив про майбутнє звільнення волонтера Володимира Жемчугова, якого взяли в полон бойовики так званої "ЛНР". За словами президента, Жемчугова мають повернути додому 17 вересня.

джерело: dw.com

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо про арешт майна в Україні екс-міністра-втікача часів Януковича

На рухоме і нерухоме майно, а також на всі кошти в Україні екс-міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка суд наклав арешт....

Це може бути цікавим

В Черном море нашли десятки древних кораблей различных эпох

Археологи у побережья Болгарии обнаружили на дне Черного моря десятки римских, византийских и османских кораблей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Экс-госсекретарь США рассказала, как и почему Путин превратился в авторитарного лидера

Если в начале своей политической карьеры Путин был лидером, что подавал демократические надежды, то последние годы окончательно утвердили его как жесткого автокр....