Брезовець: Росія перетворюється у failed state

Є три «залізні» причини визнати вибори в Держдуму недійсними на території всієї РФ. Про це у своєму блозі на НВ пише політтехнолог Тарас Березовець. 

2. Обрання депутатів-мажоритарників. У Криму створено чотири мажоритарних округи (севастопольський, євпаторійський, керченський і сімферопольський), в яких будуть обрані чотири депутати Держдуми. Відповідно, з 225 мажоритарників у нижній палаті російського парламенту четверо будуть нелегітимними.

З проведенням виборів до Держдуми на території Криму Росія, на мою думку, перетворюється на failed state. Будь-які закони, підзаконні акти та міжнародні договори, підписані від імені нижньої палати російського парламенту, будуть незаконними і можуть бути оскаржені (адже вони були підписані узурпаторами).

Є три «залізні» причини визнати вибори в Держдуму недійсними на території всієї Росії:

1. Порушення Женевської конвенції 1949 року, один з пунктів якої прямо забороняє країні-окупантові примушувати населення окупованих територій до участі у виборах.

Тим часом, за нашими даними, окупаційна влада вже чинила тиск на працівників бюджетної сфери в Криму, змушуючи їх виходити на мітинги під загрозою звільнення, позбавлення премії тощо. Є підстави припускати, що така ж ситуація буде на виборах – людей будуть примушувати до участі в голосуванні. Поставлено завдання забезпечити явку в Криму на рівні 80%, а результат Єдиної Росії повинен скласти не менше 60%.

3. Кримчани – а їх 2 млн – становлять приблизно 2% від 109 млн зареєстрованих у Росії виборців. Оскільки жителі півострова голосуватимуть не тільки за мажоритарників, але і за партійні списки, 225 депутатів, обраних таким чином, також будуть нелегітимні.

Так, 229 депутатів Держдуми будуть обрані з використанням фальсифікацій.

Європейський Союз і США, звісно, визнають російські вибори такими, що відбулися. Вони не визнають лише конкретно тих чотирьох депутатів-мажоритарників, які будуть обрані від Криму. Водночас, слід розуміти, що Захід може переглянути своє рішення щодо виборів тільки в тому разі, якщо в Росії настане колапс економіки або почнеться громадянський конфлікт тощо.

Верховна Рада припустилася помилки, проголосувавши за невизнання виборів на території Криму, - треба було визнавати вибори нелегітимними на всій території Росії. Зараз Україна повинна підвищувати планку, заявляти на всіх можливих майданчиках про нелегітимність нової російської Держдуми.

У самій Росії склався так званий «кримський консенсус»: більшість політичних партій не оскаржують законність анексії Криму і підтримують у цьому питанні Кремль. Відповідно, кримська тема не є предметом обговорення в російській політиці. Проте, росіяни зрозуміли серйозність ситуації, в якій вони опинилися. Це видно по їхній нервовій реакції на заборону громадянам Росії голосувати на території України. Особисто я вважаю це рішення помилковим. У консульських установах Росії на території України зареєстровано близько 88 тис. росіян, і більшість з них, напевно, проголосували б за опозиційні партії.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В России заявили, что в представительные органы не избрали ни одного инопланетянина

По итогам недавних выборов, 70 процентов депутатских мандатов в Алтайском крае досталось представителям «Единой России»....

Це може бути цікавим

Що загрожує Саакашвілі за прорив кордону

Колишньому президенту Грузії і екс-голові Одеської обласної державної адміністрації (ОДА) Міхеілу Саакашвілі за прорив держкордону України загрожує лише штраф....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В "Киевавтодор" сообщают о частичном перекрытии Южного моста

Коммунальное предприятие "Киевавтодор" сообщает о частичном перекрытии движении транспорта на въезде на Южный мостовой переход в направлении к улице Николая Бажа....