У Львові колишній працівник Fujikura судиться з заводом

14 вересня у Львові відбулося засідання за позовом Євгена Олійника – звільненого лідера профспілки на компанії Fujikura.

В ході процесу представники японської компанії не зуміли заперечити ряд порушень, повідомляють активісти ГО "Соціальний рух".

- Представники позивача наголосили, що власник не мав права накладати стягнення. 1 червня 2016 р. йому було оголошено догану за те, що він «сперечався» з керівником, оскільки не виконував наказ про переміщення на іншу виробничу лінію. Однак такий наказ не видавався. Отже, роботодавець просто створив конфліктну ситуацію, аби факт незгоди використати для накладення стягнення. Відповідач не пояснив, чому Євген був ознайомлений з наказом лише 10 червня, а не протягом трьох днів, відведених законодавством, - кажуть активісти.

За їх словами, із наказу про звільнення від 21 червня 2016 року взагалі не зрозуміло, чи відбирались у працівника пояснення.

- Робітнику «інкримінуються» відверто несерйозні проступки: «розмовляв по телефону», «вів бесіди», «відволікав працівників» (заяв цих працівників немає). Зрозуміло, що справжнім мотивом звільнення було проведення за тиждень до цього установчих зборів профспілки, - запевняють активісти.

За їх даними, обидва накази не описують обставин порушення, не містять дат, коли вони стались, і не наводять жодного пункту Посадової інструкції, які порушив працівник. Службові та доповідні записки не були надані з наказами, що свідчить про їх відсутність на той час (роботодавець подав їх до суду). Позиція компанії Fujikura полягає у тому, що жоден акт законодавства не змушує роботодавця надавати ці документи (хоча саме в них висуваються «звинувачення», перед якими робітнику слід «захищатися»).

- Позивач розповів про нестерпні умови праці на виробництві, що робить деталі для авто Wolksvagen: людям забороняли знімати пластикові халати цілий день у 30-градусну спеку, не давали води та не відкривали вікна. Ті, хто втрачали свідомість, не отримували належної медичної допомоги. Робітник поскаржився на нерівноправність: адміністрація вільно спілкувалась по телефону, а пересічних працівників за це карали (відповідач пояснив, що менеджмент має на це право, адже вирішує масу питань). Саме тому було вирішено утворити 13 червня ц.р. профспілку. Марія Карвацька, голова обкому Профспілки будівельників та працівників будівельної промисловості України, як свідок заявила, що була фізично не допущена на територію заводу, аби повідомити власника про створення профспілки. Відповідач задав лише одне питання Євгену Олійнику: «Якщо Fujikura так порушувала ваші права, то навіщо ви вимагаєте поновлення на роботі?». На це він отримав вичерпну відповідь: «Щоб люди не були скотом» і розвивали незалежну профспілку, - повідомили активісти.

Справу розглядає суддя Сихівського райсуду Львова Радченко Е.А. Судове засідання тривало понад 3 години. Наступне засідання відбудеться о 5 жовтня 2016 р. о 14.30.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Доказана важность сна даже для животных без мозга

Сон оказался еще более универсальной потребностью животных: он необходим даже тем, кто вовсе лишен центральной нервной системы....

Це може бути цікавим

Доба в АТО: 2 військових поранено, натомість 11 бойовиків ліквідовано

За минулу добу в зоні АТО двох військових ЗСУ було поранено....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Многоуровневые натяжные потолки – что обязательно о них нужно знать

Натяжные потолки являются самым современным на сегодняшний день видом оформления верха помещения....