Колекціонер подарував НХМУ роботу про міліцейське насильство в Україні

Національний художній музей України – ключова інституція на сучасній українській сцені мистецтва. Від успішної діяльності Музею та його досвідченої команди сьогодні залежить майбутній розвиток українського мистецтва як такого. Відповідно, необхідною є інтеграція всіх учасників цього процесу заради підтримки НХМУ.

Починаючи з 30 серпня, Щербенко Арт Центр разом із своїми художниками долучаються до краудфандингової кампанії НХМУ та проводить тихий аукціон для партнерів, колекціонерів і «Дружнього кола НХМУ». Відсоток від загальної суми продажу буде перераховано до музею, на підтримку його діяльності. Захід триватиме до 16 вересня та завершиться в Одесі.

Ми вже маємо перші неочікувані результати аукціону. Зокрема, відомий український колекціонер та меценат Юрій Когутяк придбав у Щербенко Арт Центрі об’єкт «Процедурна кімната» Нікіти Кадана задля того, щоб передати його в постійну колекцію НХМУ.

- Це не стільки дарунок, скільки важливий прецедент національного масштабу та внесок у найбільш вагому державну колекцію українського мистецтва. В цьому світі все пов’язано, і підтримуючи таким чином зв’язок «художник – галерея – музей», колекціонер підтримує розвиток культурної економіки своєї держави загалом. Я як засновник Щербенко Арт Центру – інституції, що системно працює і з художниками, і з колекціонерами, вважаю стратегічно необхідною підтримку головного музею країни задля злагодженої співпраці всіх учасників мистецьких процесів, - коментує куратор ЩАЦ та організатор тихого аукціону Марина Щербенко.

23 вересня 2016 року серію «Процедурна кімната» буде презентовано в просторі Національного художнього музею України, за участю дарувальника Юрія Когутяка, художника Нікіти Кадана, куратора Марини Щербенко та представників команди НХМУ.

- Для мене було важливим подарувати саме цю роботу талановитого художника Нікіти Кадана Музею, адже вона несе в собі доволі жорсткий соціально-критичний меседж. Це не художній твір для прикрашання (хоча формально декоративні порцелянові тарілки мають саме таке призначення), це твір, що змушує відкрити очі, припинити плисти течією потурання та почати спротив. Така підтримка НацМузею для мене – також спосіб спротиву, який, я впевнений, матиме вагомі наслідки і втілюватиметься все частіше, – пояснює колекціонер та меценат Юрій Когутяк.

- Значна кількість цінних експонатів, що нині складають колекцію Національного художнього музею України, опинилась у ній саме завдяки меценатам. Музей починався з української інтелектуальної еліти і меценатів, вони ж формували музейну колекцію до 1919. Тоді традиція дарування перервалася і відновилася вже після відновлення Україною незалежності. Ми дуже цінуємо, що сучасні українські меценати і поціновувачі мистецтва підтримують і розвивають практику, яка є загальноприйнятою у всьому світі. Передача музею в дар відомої роботи Нікіти Кадана є важливим внеском у колекцію мистецтва 21 століття, честь формувати яку випала саме нам, – коментує головний зберігач, виконуюча обов’язки генерального директора НХМУ Юлія Литвинець.

Об’єкт «Процедурна кімната» Нікіти Кадана був представлений в персональних та групових виставках у Мюнхені, Відні, Берліні, Кракові, Дрездені, Києві, Одесі, Москві, Нью Йорку, Варшаві, Мілані, Любляні та ін. Знаходиться в публічних колекціях Музею військової історії в Дрездені та в Pinakothek der Moderne в Мюнхені.

- "Процедурна кімната" – робота, cтворена у 2009-2010 роках . Це робота про міліцейське насильство в Україні, яке з того часу стало значно більше видимим для решти світу, приймаючи нові і різноманітні форми та отримуючи нові імена. Також це робота про існування "явних таємниць" у суспільстві – негласних сліпих зон, про які всі знають, але всі мовчать . Якщо інституція прийняла рішення на користь цієї роботи, то, сподіваюсь, вона сама готова відмовитися від таких сліпих зон та сприяти відмові суспільства від них, – коментує художник Нікіта Кадан.

Можливість бути посередником у підтримці Національного художнього музею України є одним із пріоритетів в межах діяльності Щербенко Арт Центру. Проте, важливим є подальший розвиток та поширення подібних прецедентів, що мають в майбутньому втратити свій виключний характер.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Верховная Рада провалила все три законопроекта по избирательной реформе

Верховная Рада Украины отклонила все три проекта закона, которые предполагают внесение изменений в закон "О выборах народных депутатов Украины"....

Це може бути цікавим

В сети опубликовали видео момента страшного ДТП в Харькове

Появилось видео жуткого ДТП в Харькове с камеры наблюдения....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Виновница смертельного ДТП в Харькове арестована - Аваков

Виновницу ДТП в Харькове, 20-летнюю Елену Зайцеву, решением суда взяли под арест....