В Одесі мобілізованого хотіли відправити в зону АТО без підготовки

Військового Овідіопольського районного військового комісаріату засудили до 5 років позбавлення волі за відмову виконати наказ керівництва і відправитися в зону АТО. Його хотіли відправити на фронт без мінімальної підготовки. Про це пише Думская.

За словами адвоката війського, обвинувачений 26-річний юнак був покликаний по мобілізації на початку 2015 року, раніше в армії не служив, закінчив військову кафедру вузу. Відразу був призначений на посаду, пов'язану з урахуванням особового складу в районному військкоматі. Пройшов коротку перепідготовку у Військовій академії і був призначений на посаду, пов'язану із застосуванням артилерійських установок в зоні АТО. При цьому з бойової зброї стріляв тільки на курсах з перепідготовки - три одиночні постріли з автомата.

Відзначається, що 19 червня минулого року в приміщенні районного військкомату йому вручили наказ про негайне вибуття до нового місця служби в зону АТО. З приписк  (складова частина наказу) випливало, що йому потрібно було бути на фронті ще  16 червня.

- Це можливо тільки за допомогою машини часу, - констатує захисник. - Крім того, з наказу випливало, що він вже здав справи і посаду. Насправді, нічого він не здавав, в його кабінеті залишалося багато документів, в тому числі і з обмеженим доступом, які потрібно було здати або передати тому, хто приймає його справи і посаду, у присутності комісії. До цього він несе відповідальність за їх збереження. Процедура передачі справ і посади детально розписана в нормативних актах МО України. Вказівка ​​в наказі, що він вже здав справи і посаду, - це «внесення завідомо недостовірних відомостей в офіційний документ», тобто злочин. А Статут внутрішньої служби прямо дозволяє не виконувати злочинний наказ, -  розповідає адвокат.

На все це офіцер звернув увагу свого начальника, який вручав йому наказ і розпорядження, пояснивши, що неможливо виконати його в такому вигляді.

Військовий попросив надати  йому належний час для здачі справ (три дні) і припис з реальною датою вибуття і прибуття до нового місця служби. Але у відповідь начальник зібрав комісію, та склала «акт про непокору», який і є, на думку прокурора, головним доказом провини.

За словами адвокта, його підзахисний був відправитися на фронт, хоч і без особливої ​​радості, і лише вказав начальству на проблемні місця документів.

Наразі військовий  знаходиться під домашнім арештом.

Вирок суду ще не набув чинності. Захист військового вже направив апеляцію до суду.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Первый мобильный модем 5G прошел испытания

Технология пятого поколения передачи данных, черновая версия которой была представлена в феврале текущего года, разрабатывается на протяжении последних нескольк....

Це може бути цікавим

Как блокчейн может создать «умную» и «чистую» электросеть

Электроэнергия, генерируемая солнцем или ветром, физически ничем не отличаются от той, что производится в результате сжигания угля, мазута или газа....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В оккупированном Енакиево пьяный русский наемник убил троих подростков, - разведка

В оккупированном российскими войсками Енакиево один из боевиков в состоянии алкогольного опьянения сбил на дороге на угнанном авто трех подростков, умерших от тр....