Cудові повістки розсилатимуть за допомогою смс-повідомлень

Про це повідомила прес-служба Вінницького апеляційного адміністративного суду.

 - Як приємно усвідомлювати те,  що ми з вами  живемо у прогресуючому суспільстві, яке з кожним днем прагне удосконалюватись у всіх сферах. Звичайно, така тенденція не оминає правосуддя, адже з кожним днем суди стають все ближчими і відкритішими до суспільства. Сьогодні майже кожен громадянин нашої країни, який був учасником судового процесу чітко підтвердить той факт, що суди лише удосконалюються у своїй роботі. Так,  до головних інноваційних досягнень останніх двох років можна сміливо зарахувати такі нововведення, як проведення судових засідань у режимі відеоконференції, електронна доступність та надсилання повісток викликів до суду SMS-повідомленнями. Оскільки сьогодні більшість з нас уже не уявляє своє життя без стільникового зв’язку, то досить доречною ідеєю було запровадження послуги надсилання учасникам судового процесу текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень. Не винятком  став і Вінницький апеляційний адміністративний суд, який одним із перших серед судів України запровадив вказану послугу у 2013 році, - йдеться у повідомленні.

SMS-повідомлення це - судові повістки про виклик до суду, які надсилаються судом учаснику судового процесу у вигляді SMS-повідомлення на його номер мобільного телефону. Текст судової повістки може бути надісланий судом учаснику SMS-повідомленням лише після подання ним до суду заявки про намір отримання судової повістки в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення. Така заявка оформляється безпосередньо в суді або шляхом роздруковування та заповнення учасником форми, яка розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України. Повістка надсилається учаснику судового процесу на його мобільний телефон, вказаний у тексті заявки. Зміст тексту судової повістки, її облік та відправка у вигляді SMS-повідомлення здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду.

При цьому SMS-повідомлення від суду надходять до абонентів мобільних операторів (Київстар, МТС, Life) під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA (замість номера телефону відправника). Для абонентів CDMA операторів (PEOPLEnet та Інтертелеком) SMS-повідомлення від суду надходять під коротким номером 4116.

Водночас варто зазначити, що SMS-повідомлення є більш ефективним засобом повідомлення осіб про розгляд  справи в суді, оскільки для направлення та отримання звичайної повістки  необхідно більше часу, що пов’язано з графіком та режимом роботи поштового зв’язку. Сьогодні все більша і більша кількість учасників судового процесу бажають отримувати судові повістки за допомогою SMS-повідомлення, про що свідчать відповідні подані заявки. Так, протягом січня-серпня 2016 року на мобільні номери учасників процесу ВААС направлено 252 «SMS-повістки».

Надсилання SMS-повідомлень -  це економія часу та коштів як для суду, так і для людей, а тому така послуга стане чудовою альтернативою «звичайним» повісткам про виклик до суду.

 

 

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В полиции рассказали, сколько в Киеве с начала года произошло ДТП

С начала года в Киеве произошло более 27 тысяч дорожно-транспортных аварий....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Папір і мікрофон: Саакашвілі виступає перед прибічниками

#Саакашвілі :мене позбавили громадянства....