Психологи: Егоїзм - це перший крок до щастя

Психологи закликають поглянути на егоїзм з позитивної точки зору. На їх думку, саме любов до себе є ключем до особистісного щастя. 

Егоїзм виявляється в ситуації конфлікту інтересів, коли задоволення особистого інтересу відбувається на шкоду інтересу іншої людини. Риса егоїзму властива всім людям. Хтось помічає свій егоїзм сам, а комусь про це говорять інші, все залежить від характеру самої людини і ступеня його егоїзму. Звичайно, про оточуючих вас людей теж не слід зовсім забувати, адже вони теж іноді потребують допомоги. Але, врешті-решт, потрібно жити не тільки для інших, адже нерозумно допомагати все життя людям, забуваючи про себе. Ви теж маєте право на допомогу, а іноді потрібно в чомусь відмовити іншим, щоб домогтися наміченої вами мети.

читайте також: 90-летняя журналистка: 45 уроков, которые преподала мне жизнь

Наприклад, існують люди, які через м'якість характеру не можуть нікому відмовити. Просячи у нього допомоги, він ніколи не відмовить. А шкода, потрібно навчитися говорити "ні".  Але не потрібно перегинати палицю, постійно відмовляючись виконувати будь-яке прохання. Потрібно бути людянішими, інакше люди можуть просто відвернутися від вас. Але іноді все ж варто відмовити комусь у чомусь заради свого ж блага.

Спробуйте подивитися на себе з боку і оцінити ступінь свого егоїзму. Якщо ви занадто егоїстичні, вам завжди нецікаві інтереси оточуючих та їх проблеми, то потрібно злегка змінити свій характер. Егоїзм - це звичайно добре, але в міру. Якби ми не були егоїстами, ми б не домагалися намічених цілей, не вирішували б власні проблеми, відмовляючи в допомозі і переступаючи через інтереси оточуючих в той час, коли у нас у самих з'явилися якісь проблеми чи нові цілі, яких потрібно досягти за всяку ціну. Егоїзм - це наша основа, без нього ми зможемо жити, але не зможемо розвиватися. Це своєрідне паливо, завдяки якому ми рухаємося вперед. Як машина без бензину, так і людина без егоїзму не зрушиться з місця. Постійний його розвиток привів до багатьох відкриттів і винаходів, якими ми зараз користуємося.

читайте також: Краткая история жизни: выживать сложно

Не можна думати тільки про себе, але здоровий егоїзм, який ставить межу між вашими інтересами та інтересами близьких і чужих людей, повинен бути присутнім. Ви живете для себе, і тільки менша ваша половина повинна піклуватися і рахуватися з іншими. Ви самі домагаєтеся успіхів в навчанні, в роботі, в особистому житті. За вас цього ніхто не зробить, і щоб піднятися на новий щабель свого власного розвитку, потрібно досягти певних цілей. А щоб домогтися цілей, іноді потрібно побути егоїстами. Наприклад, багато людей, які мають високу посаду, не раз переступали через інтереси інших людей, щоб домогтися успіхів у кар'єрі. І, мабуть, це було того варте. Але і тут не потрібно бути занадто егоїстичними - врешті-решт, ті люди, через яких ви "переступили", будуючи свою кар'єру, не повинні страждати через вас. Не потрібно допускати розвитку повного егоїзму, адже, безсумнівно, кожен хоче заслужити гарну посаду, нехай і не завжди чесним шляхом.

Егоїзм може включати в свій добробут і оточуючих. Тобто ви дієте не тільки на благо собі, а й на благо своїм близьким, періодично забуваючи про інтереси інших людей. Тобто треба любити не тільки себе, але і близьких. Трапляється і так, що любов до когось замінює любов до себе. Тоді людина починає піклуватися про улюблених людей, а турбота теж своєрідний егоїзм - потрібно переступити через кого-то, щоб зробити добре собі і близьким.

Егоїзм - перший крок до щастя. Потрібно трохи більше цінувати себе і близьких і навчитися говорити "ні". І тоді, повірте, все у вашому житті буде добре. Не бійтеся бути егоїстом, просто будьте трохи м'якше по відношенню до інших людей.

Джерело Країна здоров'я

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Казначей "Талибана" рассказал о схеме финансирования группировки Кремлем

"Россия спонсирует военные операции "Талибана"* против НАТО в Афганистане через тайную программу отмывания прибыли от продажи топлива", - сообщает британская газет....

Це може бути цікавим

Актер Джерард Батлер госпитализирован после аварии на мотоцикле

По данным портала TMZ, падение произошло после того, как Батлера «подрезал» автомобиль....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Названа причина резкого подорожания в Украине молочных продуктов

В Украине стремительно дорожает молоко и молочные продукты, цены на эту категорию товаров за год выросли на 30%....