Донеччина зреклась трьох заповідних територій в АТО

На території Донецької області до початку АТО діяли 5 регіональних ландшафтних парків (РЛП), підпорядкованих обласній владі, а також національний парк «Святі гори» та чотири відділення Українського степового природного заповідника. На превеликий жаль, два відділення УСПЗ і три РЛП внаслідок вторгнення російських військ та окупації частини області, залишилась в межах зони АТО.

При цьому, адміністрацію Українського степового заповідника НАН України, якій він підпорядкований, перевела з відділення «Хомутовський степ» до відділення «Кам’яні могили», вивівши співробітників з зони АТО та забезпечивши їм можливість працювати на підконтрольній Україні території.

Разом з тим, як стало відомо екологам МБО «Екологія-Право-Людина», Донецька обласна військово-цивільна адміністрація зовсім інакше розпорядилась підпорядкованими їй адміністраціями природоохоронних територій.

Влітку 2016 року були видані Розпорядження голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації «Про ліквідацію регіонального ландшафтного парку «Донецький кряж», «Про ліквідацію регіонального ландшафтного парку «Меотида» та «Про ліквідацію регіонального ландшафтного парку «Зуївський», якими були ліквідовані адміністрації відповідних РЛП.

Як зазначено в текстах розпоряджень, вони прийняті у зв’язку з неможливістю переміщення об’єктів та матеріально-технічної бази, а отже провадження діяльності, визначеної Положеннями про регіональні ландшафтні парків, на території, підконтрольній українській владі, виконання працівниками своїх обов’язків у разі переміщення з території, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, на територію, на якій органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 595 Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей.

Разом з тим, ліквідація юридичних осіб адміністрацій РЛП замість припинення їх фінансування, на думку ЕПЛ є вкрай недалекоглядним кроком. Тимчасова окупація частини Донецької області може бути причиною для тимчасового припинення роботи адміністрацій РЛП.

Крім того, самі розпорядження носять назви «Про скасування регіонального ландшафтного парку», що по-перше не відповідає змісту розпоряджень, а по-друге є по своїй суті, незаконним, адже створення нових територій ПЗФ, відповідно до частини 29 статті 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації», входить до повноважень голови ВЦА. Проте скасування ПЗФ можливе лише згідно процедури, передбаченої статтею 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» і не входить до повноважень військово-цивільних адміністрацій.

ЕПЛ у своєму зверненні до голови Донецької військово-цивільної адміністрації закликає внести зміни до зазначених низькоякісних розпоряджень, змінивши їх назви та зміст на тимчасове призупинення роботи адміністрацій всіх трьох РЛП до моменту завершення АТО.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

Це може бути цікавим

Толпа автохамов перекрыла тротуар возле Центра организации дорожного движения

Толпа автохамов перекрыла тротуар возле Центра организации дорожного движенияКиевлян возмутили автохамы, которые припарковались на тротуаре и перекрыли проход ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В США авиакомпания выполнила первый рейс с полностью женским экипажем

Американский авиаперевозчик Southwest Airlines выполнил первый рейс с экипажем, состоящим целиком из женщин....