В Україну намагаються завезти небезпечні відходи - еколог

На сьогоднішній день є спроби завезти на територію України небезпечні відходи з інших країн.

Про це розповів ректор Державної екологічної академії, член - кореспондент Національної академії аграрних наук України, доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олександр Бондар, передає УНН.

Такі пропозиції надходять через відсутність врегульованої системи перевезення та утилізації відходів, пояснив він. Крім того, за його словами, тарифи на захоронення відходів в Україні мізерні і набагато нижчі, ніж в Європі.

- На сьогодні це десь 15-20 коп на захоронення 1 тонни. Це дуже мізерні показники, - зазначив він.

Накопиченню відходів в країні сприяє також відсутність добросовісних утилізаторів на ринку. За даними О.Бондара, серед 100 підприємств, що володіють ліцензією Мінекології, лише декілька мають реальну технічно-матеріальну базу для утилізації відходів.

- На сьогодні дуже важливим аспектом є перевірка суб’єктів ліцензійних питань по поводженню із небезпечними відходами. Я вам скажу, що у минулому році було видано ліцензій на поводження із небезпечними відходами більше 100, але реально промислові потужності в Україні є у кількох структур тільки, а решта все – груба перемога у тендері, а потім захоронення їх в шахтах, тих небезпечних відходів і так далі, - наголосив він.

Також, Бондар повідомив, що Україна не має потужностей для того, аби переробляти такий обсяг відходів. Останні роки Мінекології їх вивозило закордон.

Дуже важливим питанням, на переконання науковця, є проведення паспортизації полігонів по твердим побутовим і промисловим відходам, якої також сьогодні немає.

- І ще, треба розглядати відходи як дуже високий такий капіталоємний процес заробляння коштів. Це хороший бізнес і тому його треба стимулювати. І повинна бути на рівні Кабміну система стимулів і заохочення для тих структур, які займаються цим питанням, які зменшують кількість навантаження по відходам на довкілля і це повинне бути теж прийнято у системі так званої зеленої економіки, яка була прийнята ще у 2009 році. Цей зелений курс має теж знайти своє місце в Україні. Тобто, це цілий комплекс питань, питання екологізації виробництва, щоб у нас було менше на одиницю продукції відходів. Із 100 кг сировини, що добувається – 97 іде у відходи на сьогодні в Україні, це самий високий показник у Європі.

От у нас такий перелік таких проблем, які потребують вирішення і я думаю, що прийняття цього закону (№4838 - ред.) якраз дозволить почати реалізувати серйозний наступ на ці відходи будь-якого класу в Україні, - наголосив ректор Державної екологічної академії.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Палеонтологи нашли голубые яйца динозавров

У современных птиц встречаются яйца самых разных оттенков, но и чисто белые – далеко не редкость....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....