Відбувся запуск системи електронного декларування статків посадовців

Сьогодні, 1 вересня, нарешті відбувся запуск електронної системи декларування статків державних та місцевих посадовців. Тransparency International Україна сподівається, що ця система максимально виконає свою функцію щодо очищення влади від корупціонерів.

- Розкриття посадовцями інформації про власні статки та публікація такої інформації у відкритому доступі – це прогресивний та впевнений крок на шляху до підзвітності, доброчесності та очищення публічного сектору від нечистих на руку людей. Маємо надію, що президент, який так доклався до запуску, не допустить дискредитації системи чи то через внесення змін до антикорупційного законодавства, чи то через заборону е-декларування через Конституційний суд. Також сподіваємося, що НАЗК повноцінно виконуватиме функції адміністрування системи, не піддаючись політичним впливам, – зазначив виконавчий директор ТІ Україна Ярослав Юрчишин.

Україна пройшла довгий шлях до цієї надзвичайно важливої та визначної події. Більше п’яти разів чиновники намагалися зробити так, щоб система електронного декларування не почала діяти: і через неочікувані правки до законів, які відкладали введення системи в дію, і через подання до Конституційного Cуду, і через запевнення, нібито система технічно неготова. Незважаючи на це, завдяки згуртованій роботі громадянського суспільства, міжнародних партнерів та української влади, яка вчасно схаменулася, запуск системи все-таки відбувся.

Але на цьому боротьба тільки починається. Наступними її етапами є створення антикорупційного суду - справді незалежного, професійного, сформованого на відкритому конкурсі з широким доступом не лише представників суддівської професії, а й юристів з належним досвідом роботи. Судді цього суду повинні мати належне матеріальне забезпечення та захист. Участь міжнародних партнерів та громадськості у відборі суддів гарантуватиме їх високий рівень, як це доведено конкурсами в НАБУ та САП. Положення, які забезпечать таку процедуру, мають бути закріплені на законодавчому рівні восени, так щоб в першому кварталі 2017 року антикорупційний суд запрацював у повній мірі.

- Також має активізуватися робота з повернення коштів Януковича та осіб санкційного списку в Україну. Ми очікуємо як активності ГПУ, так і максимального сприяння створенню та запуску АРО-АМО (Нацагенції управління конфіскатом), обрання керівника якої очікується до кінця вересня, - сказав Юрчишин.

Transparency International закликає державних та місцевих посадовців заповнювати електронні декларації, підтверджуючи свою доброчесність. А також нагадує, що за неправдиві дані в деклараціях передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Transparency International як на національному так і на глобальному рівні максимально відстежуватиме дотримання українською владою своїх зобов'язань перед суспільством та міжнародними партнерами. Як наголошують експерти ТІ:  «Ми готові надавати максимальну допомогу за умови руху в потрібному напрямку. Поборемо корупцію разом!»

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Женщина подожгла соседа, желая его разбудить

23-летняя жительница Одесской области, пытаясь разбудить своего соседа для употребления спиртных напитков, в шутку подожгла его....

Це може бути цікавим

Нетрезвый водитель избил патрульного во время задержания

Ночью во Львове патрульные задержали нетрезвого водителя автомобиля Hyundai Santa Fe, который при проверке избил одного из инспекторов....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....