В столичному регіоні судитимуть експерта з оцінки майна

На Київщині судитимуть експерта з оцінки майна, котрий свідомо занизив вартість оцінюваного об’єкта нерухомості, який в подальшому реалізували третім особам,  передає прес-служба прокуратури Київської області.

За її інформацією  Білоцерківською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 39-річного експерта з оцінки нерухомого майна, який на підставі виконавчого провадження особисто виготовив та видав завідомо неправдивий звіт з незалежної оцінки майна.

  - Відтак, у ході проведення оцінки нерухомого майна, а саме ½ частини двокімнатної квартири, експерт-оцінювач вніс завідомо неправдиві відомості про вартість оцінюваного об’єкта нерухомості в розмірі 82 838,00 грн, що не відповідало дійсності, завідомо знаючи, що вартість вказаного об’єкта нерухомості є значно вищою,  - йдеться у повідомленні.

При цьому, під час складання вказаного звіту, експертом-оцінювачем, в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України, не повністю ідентифіковано об’єкт оцінки щодо форми власності, яка на момент оцінки була визначена як приватна спільна часткова та не визначено правові обмеження щодо об’єкта оцінки, та не враховано їх вплив на вартість об’єкту оцінки.

Окрім того, не було проведено безпосередній огляд нерухомого майна – ½ частини двокімнатної квартири і не проаналізовано існуючий стан використання об'єкта оцінки та не визначено умови його найбільш ефективного використання, у зв’язку з цим, у звіті невірно визначено об’єкт оцінки як житлову квартиру, яка в дійсності на момент проведення оцінки такою не являлась та фактично використовувалась як нежитлове приміщення.

Згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи, вартість нерухомого майна ½ квартири, станом на дату оцінки експертом в рамках виконавчого провадження, становила 145 084 грн.

Таким чином, експерт-оцінювач занизив на понад 60 тисяч гривень вартість оцінюваного майна.

Дії зловмисника кваліфіковано за ч. 1 ст. 384 (завідомо неправдиве показання, тобто завідомо неправдивий звіт оцінювача про оцінку майна під час здійснення виконавчого провадження) та ч. 1 ст. 367 (службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян) КК України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ПСЖ - Баварія: букмекери назвали фаворита матчу Ліги чемпіонів

В рамках другого туру групового етапу Ліги чемпіонів ПСЖ у Парижі прийматиме "Баварію"....

Це може бути цікавим

Студент приніс на іспит гігантську шпаргалку

У американському місті Арнольд (штат Меріленд) студент прийшов на іспит з велетенською шпаргалкою розміром 3 на 5 футів (метр на півтора)....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Канада й надалі буде надавати оборонну допомогу Україні

Україна та Канада мають намір покращити партнерство у сфері безпеки та оборони....